Madagaskar ako obľúbená destinácia. Čím je zaujímavý?

Prezýva sa mu ôsmy kontinent av posledných rokoch je veľmi obľúbený. Reč je o jednom z najväčších ostrovov sveta, a síce o Madagaskare, kam sa teraz lieta priamym spojom z Prahy. Let síce trvá bezmála desať hodín, ale to, čo človeka čaká po pristátí stojí za hodiny presedené v lietadle. Poďme si prezradiť viac informácií o ostrove, ktorý sa medzi najobľúbenejšie dnes hrdo radí.

Viac ako 580 tisíc kilometrov štvorcových

Ako už bolo spomenuté, Madagaskar patrí k najväčším ostrovom na svete. Dokázali by ste odhadnúť, koľko tisíc kilometrov štvorcových vlastne má? Ak by sme mali byť úplne presní, povieme, že Madagaskar má rozlohu viac ako 587 700 kilometrov štvorcový, väčšia je už len Borneo, Grónsko a tiež Nová Guinea.

Väčšinou sa sem jazdí na konci roka, kedy je tu najteplejšie. Keďže sa jedná o druhú stranu sveta, zatiaľ čo u nás sa stretávame so zimou, tu sú veľké horúčavy, ktoré človeka nútia zavítať do mora. Tým najchladnejším mesiacom v roku je tu júl, kedy tu teploty klesajú aj pod desať stupňov.

Čo ste možno nevedeli o Madagaskare

Čo tiež bolo spomenuté, tak že sa Madagaskare prezýva ôsmy kontinent. Teda za neho ho považujú mnohí vedci, pretože tu narazíte na také druhy zvierat, na ktoré inde na svete nenarazíte. Konkrétne sa v tunajšej prírode voľne pohybujú a žijú lemuri (konkrétne viac ako štyridsať druhov), ďalej aj desiatky druhov vtáctva, cicavcov alebo hmyzu.

Čo sa týka hadov, nemusíte sa ich tu tak báť. Prakticky žiadny voľne žijúci had tu nebol označený za jedovatého, stretnúť sa tu môžete teda iba so škrtičmi.

Ako už bolo spomenuté, nachádza sa tu aj také druhy zvierat alebo rastlín, s ktorými by ste sa nikde inde na svete nestretli. Konkrétne je tu rovných päť percent týchto unikátov či výnimočností, na ktoré môžete naraziť len a iba tu.