Len biela to môže vo vašej spálni byť!

Spálňa je miesto, kam vždy radi líhate, keď máte náročný deň v práci. Nikto vás nepochopí lepšie, než vaša posteľ, keď prídete z práce domov unavení tak, že ani neviete, čo hovoríte a kedy vás dokonca aj myslenie bolí. Po skvelej relaxačné vani vždy nasleduje obľúbená čítanie vo vašej spálni, pretože len to vás môže dostať ešte do vyššej odpočinkovej fázy. Samozrejme to jediné, po čom sa vám cnie vtedy, kedy ste na dovolenke pod stanom, je tiež len vaša posteľ a myšlienky na tú príjemnú matrac a neskutočne mäkké vankúše je tak báječná, že sa mnohokrát naozaj vraciate z dovolenky predsa len skôr, aby ste ten stesk rýchlo zažehnali. Nedá sa skrátka vydržať.

Každá spálňa však musí byť skvele zariadená. Ide o nutnosť obľúbené farby, ktorá bude pokrývať nielen vaše steny, ale prípadne aj obliečky a závesy. Daná farba vás musí upokojovať, nie rozčuľovať, a tak sa vyhnite predovšetkým odtieňom červenej farby. Iným pestrým farbám sa taky vyhnite, pretože vás vždy len nemilosrdne prebudí a vy sa budete musieť zamyslieť nad nutným vymaľovaním, ktoré naraz bude naozaj nákladné. Skúste to preto s neutrálnou bielou, ktorá je vždy štýlová a moderná.

Nielen na stenách, ale aj na doplnkoch

Pre niekoho sa možno biela môže zdať nudná, ale vždy ju môžete doladiť doplnkami obľúbené farby. Skúste to preto vždy rozbiť nejakou obľúbenou farbou, ale zachovajte si biely vzhľad. Táto čistota vás totiž vždy pekne uspí a ráno nebude tak vyzývavá pre vaše oči. Ak však zvolíte predovšetkým bielu farbu aj na doplnky, nebudete ľutovať. Povlečie si do biela aj posteľ, nakúpte biely nábytok a závesy či vankúše majte tiež tej istej farby. Túto jednotvárnosť následne rozbite iba dvoma alebo troma detaily v podobe napríklad kvetináče, kvety alebo sviečok, a to v nejakej príjemnej farbe – napríklad v zelenej alebo červenej. Práve tento detail nebude robiť z vašej spálne nudnú bielu miestnosť, ale bude to pekná miestnosť vášho domu, s ktorou budete úplne spokojní, pretože sa v nej bude predsa len ocitať nejaký kontrast.