Koľko zarábajú tí najlepší youtuberi sveta?

Žijeme v dobe internetu. V súčasnosti trávime veľa času na internete. Rozprávame sa s priateľmi, hráme hry, objednávame si jedlo, oblečenie, nábytok a elektroniku (skrátka všetko, čo sa dá kúpiť). Bohužiaľ, stávame sa závislými na tomto svete, vytvárame si prostredníctvom neho vlastné názory. Ale možno sme sa stali závislými od rýchlosti alebo pohodlia, ktoré nám internet sľubuje a prináša. Niektorí ľudia vedia, ako využiť alebo zneužiť skutočnosť, že na internete trávime toľko voľného času. Práve youtuberi využívajú internet na zarábanie peňazí, a to veľkých.

V Českej republike medzi tieto internetové hviezdy patrí bývalá dvojica, dnes ViralBrothers alebo Jirka Král či ShopaholicNicol. Ale kto je najlepší youtuber na svete? A koľko zarábajú najlepší svetoví youtuberi? Je to viac, než koľko u nás zarábajú youtuberi? A čím sa stali takými slávnymi?

Samozrejme, YouTube nie je pre každého, ale niekto sa môže týmito príbehmi inšpirovať. Stojí za to to vyskúšať – takže ak radi natáčate, viete upravovať videá a viete zabávať ľudí, prečo sa nestať YouTuberom?

Daniel Middleton

Daniel Middleton sa stal obľúbencom celého sveta, najmä ako hráč online hry Minecraft. Pred dlhými šiestimi rokmi si založil účet a kanál na YouTube a odvtedy má viac ako 11 miliárd pozretí. Jeho majetok sa odhaduje na približne šestnásť a pol miliardy dolárov.

Jake Paul

Ide o vlogera, teda človeka, ktorý svoje videá tvorí rozprávaním, ale pridáva do nich aj zábery zo svojich ciest. Ide o bývalú hviezdu Disney Channel (ktorú si určite ešte dobre pamätáte, pretože ju sledovalo nejedno dieťa). Dnes vlastní talentovú agentúru a jeho majetok sa odhaduje na približne jedenásť a pol miliardy dolárov. Je bratom Logana Paula, ktorý je tiež známym YouTuberom, ktorý sa tiež venuje vlogom.