Keen

Značka Keen bola založená v roku 2004 v USA a vlastnú továreň má v Portlande v Oregone. Zo začiatku sa chcela zamerať na testovanie a výskum. Vyrábala vysoko kvalitné modely topánok, u ktorých sa zamerala na ochranu životného prostredia, na čo samozrejme počulo obrovské množstvo ľudí. Veľmi cenné skúsenosti sa potom snažili využiť hlavne dcérskej spoločnosti Keen vznikajúce v roku 2015 v Európe. Keen sa naozaj čoskoro stala obľúbenou značkou trekových topánok. Obuv tejto značky je totiž ušitá do nepriaznivého počasia a veľmi ťažkého terénu. Hodí sa pre využitie širokej škály vašich vonkajších a športových záľub aj pre prácu v teréne. Sprevádza veľa ľudí u ich milovaných koníčkov. 

Značka Keen a topánky na mieru 

Táto spoločnosť zatiaľ vyrába topánky na mieru, čo je u nás celkom rarita. Kreatívne, aktívny, športujúci človek milujúci turistiku i prírodu a život v celej svojej kráse ocenia obuv značky Keen. Generálny manažér Keen John Jansen je zástanca neustáleho vývoja tejto značky. Topánky budú vždy pre zákazníkov vyrábané z inovovaných, technologicky vyspelých a stále kvalitnejších materiálov, s minimálnou dodacou lehotou a táto značka pôjde naozaj vždy s dobou. Vždy sa jej štýlovo prispôsobí a bude s ňou plne korešpondovať. Práve ona kvalita obuvi spočíva v technológii výroby. Základným princípom výroby je proces priameho vstrekovania. Tento veľmi špecializovaný a zložitý výrobný proces sa používa od samého prvopočiatku výroby značky Keen. 

Keen a životné prostredie 

Práve ona dômyselná metódy vstrekovania minimalizuje dopad na životné prostredie a používa vysoko účinné stroje znižujúce spotrebu energie. Nepoužíva vôbec žiadne prchavé látky, čo sa hneď tak nevidí. Značka Keen nepozná hranice, a preto sa ich snaží neustále prekonávať a vymýšľa lepšie, odolnejšie, komfortnejšie a praktickejšie obuv. Špeciálna obuv vás bude perfektne sprevádzať pri výšlapoch i peších túrach. Dbá na kvalitu a myslia na vaše pohodlie. Značka Keen totiž vyrába svoje topánky s výstužou, a preto sú vaše nohy v pohodlie aj pri náročnej túre. V dnešnej dobe je ťažké si z obrovského množstva topánok vybrať tie správne, topánky od značky Keen sú ale na vrchole dokonalosti. Ponúka modely pre ženy, mužov aj deti. Nájdete tu ale aj tričká, ruksaky, tašky, kabelky a rôzne doplnky. Outdoorové topánky značky Keen nikdy nesklamú.