Kde sa na svete vzalo tričko?

Ak by sme mali vymenovať to, čo tvorí základ šatníka, spomenuli by sme prevažne tričká. Tričká sú totiž to, čo jednoznačne základ šatníka tvoria. V prípade, že nemáte tričiek dostatok, potom je problém na svete. Tričko možno totiž skombinovať ako s elegantnými outfitmi, tak je možné skombinovať aj s ležérnejším podobami outfitov. Ak dostatočné množstvo tričiek vo svojom šatníku máte, potom sa tiež ponúka otázka, kde sa takéto tričko vlastne vzalo.

Každý model, každý kúsok šatníka musel byť predsa navrhnutý a musel niekde vzniknúť. Najmä také tričko musí mať nejakú históriu, veď sa jedná o jeden zo základných kúskov, o jeden z prvotných kúskov, ktoré kedy vznikli v módnom svete. Zoznámme sa preto s tričkom, ktoré dnes nesmie chýbať ako páni, tak ani dámy či deti.

Tričko ako priestor na vyjadrenie sa

Než prejdeme k úplnej históriu tričká a než si spomenieme, kde sa tričko vlastne objavilo, treba konštatovať, že už od pradávna je tričko priestorom pre vyjadrenie sa. Už dlhé roky sa práve tričko stáva transparentom vytrubujícím politické slogany, sú to tiež miniatúrne billboardy, ktoré propagujú výrobky služby, okrem iného sa tiež o symbol vzdoru nejednej generácie. A teraz už naozaj k histórii tričiek.

Tričko vzniklo zo spodného prádla

Možno vás to prekvapí, ale tričko bolo vynájdené zo spodného prádla. Pôvodne nosili robotníci na konci devätnásteho storočia len nátělníkovou kombinézu, ktorá mala zabezpečovať teplo. Lenže s príchodom teplých mesiacov sa kombinéza rozstrihali, aby nebolo robotníkom až príliš horúco. Najmä horná časť kombinézy si robotníci odstrihli a nasledovne ju nosili zvlášť.

V roku 1904 sa táto oddelená časť začala predávať samostatne, nemala gombíky, nebolo treba nič prišívať. Len sa tričko preťahovali cez hlavu. A o rok neskôr už bol tento kúsok oblečenia zaradený aj do výstroja námorníctva Spojených štátov.