KAPPA

KAPPAV Taliansku sa roku 1916 dialo naozaj veľa vecí. Predovšetkým sa tu zrodila budúce celosvetová módna značka, ktorá niesla názov Kappa. Aj keď prichádzajúca druhá svetová vojna znamenala kalamitu pre celý svet, pre túto firmu to znamenalo naozaj prosperujúce obdobie. Rástli predovšetkým vládne zákazky, a tak sa spoločnosť mohla ukázať hneď vo svojom pravom a kvalitným svetle tým najvyšším z najvyšších. Firma začala vyrábať veľa odevov pre vojakov a k pôvodným ponožkám sa ďalej a ďalej pridávalo aj ďalší pletené tovaru. Počas tých rokov sa tiež dostalo prvé ochrannej známky u tovaru tejto značky. Lenže roku 1943 bola továreň, v ktorej sa odevy vyrábali, zbombardovaná. Pre Američanov to bol ale jasný cieľ, pretože sa všeobecne vedelo, že práve táto továreň zásobuje taliansku armádu. O osem rokov neskôr došlo k obnoveniu týchto priestorov. Keďže však spoločnosť už nemohla počítať s vojenskými zákazkami, musela sa zamerať na módu pre bežných zákazníkov. Preto teda došlo k značnému rozšíreniu a k špecializácii na dámsku, pánsku i detskú módu. Všetko z počiatku fungovalo iba na obchode z obuvou, ale vďaka veľkému úspechu, ktorý firma zožínalo, sa zákazníci čoskoro dočkali aj iných kúskov oblečenia. Dodnes sa táto talianska značka radí k tým najlepším nielen v Európe, ale aj vo svete. Stále žne enormné úspechy u svojich zákazníkov.

Pánska móda

Ako už bolo spomenuté, Kappa sa začala zaujímať aj o pánsku módu. Z nej prevažne dominujú tričká, ktoré sú u pánov veľmi obľúbená najmä kvôli tomu, že neobsahujú prehnané nápisy, vzory, obrázky a iné ďalšie zbytočnosti, ktoré sú síce v dnešnej dobe v móde, ale neradí sa zrovna k tým najvyhľadávanejším.

Dámska móda

Aj dámy sa dočkali svojho. Nielen, že Kappa rozšírila svoj sortiment o oblečenie pre ženy, ale aj prišla s úplne vkusnými a štýlovými kúskami, ktoré musí mať každý žena vo svojom šatníku. Navyše sa jedná o veľmi nadčasové kúsky, preto investície do týchto odevov nikdy neomrzí.