Kam za najkrajším vinárstvom na Morave?

Ste milovníkom vína? Potom určite radi idete na Moravu, kde sa vyrába to najlepšie víno v Česku. Keďže obdobie vinobranie je v plnom prúde, ponúka sa otázka, kam tento rok zavítate? Prečo nenavštíviť jedno z najkrajších vinárstva na Morave? Je ich tam síce veľa, ale vybrali sme pre vás tá najatraktívnejšie, ktorá si rozhodne zamilujete na prvý pohľad – alebo okoštování?

Česi sú nielen národ pivárov, ale sú tiež národom vinárov. O tom svedčí nespočetne mnoho piesní o víne alebo nespočetne veľa filmov či seriálov, ktoré sa natáčali práve v krásnych vinárstvach. Ak neviete, kam za dobrým vínom alebo kde prežiť skvelý vinársky víkend, poradíme vám, kde najkrajšie vinárstva na Morave nájdete.

Za vinárstvom do Hustopeče

V Hustopečiach nájdete vinárskou rodinu známu pod menom Fabig. Pýši sa mnoholetými vinárskymi skúsenosťami, ktoré sa zbierali nielen u nás, ale aj v zahraničí, a to konkrétne v Rakúsku, v Španielsku, dokonca až na Novom Zélande. Víno nájdete pod týmto menom naozaj skvelé, bohužiaľ návštevy sa tu môžu len otočiť na objednávku, nové štúdio báječného vinárstvo ešte len vzniká. Na druhú stranu za okoštování to rozhodne stojí.

Za vínom do Němčiček

Ďalšie rodinné vinárstvo, to je vinárstvo v Němčičkách, ktoré má na starosti Jan Stávek, ktorý pestuje hrozno na troch vlastných viniciach. Výber jednotlivých vín je naozaj rozmanitý, každý si tu príde na svoje. Nezáleží na tom, či ste milovníkom červeného alebo bieleho či ružového vína, degustácia je rozhodne skvelý nápad. Štrajk sú známi aj produkciou prírodných ovocných likérov, ďalej tiež ovocných destilátov alebo marhuľových lekváru.

Do Bavor za ďalším skvelým vínom

Vinárstvo Gala – to je vinárstvo, ktoré nájdete v Bavor. Pán Gala je opäť jedným z vinárov, ktorí nazbierali svoje skúsenosti v zahraničných. V tomto vinárstvo je kladený dôraz hlavne na poctivú ručnú prácu, zber hrozna nie je nič, čo by sa podceňoval. Medzi najobľúbenejšími vínami nájdete Pinot noir, Pálavu alebo tiež Chardonnay.