Jesenné topánky: Nebojte sa farieb

Topánky na jesenné a zimné obdobie nemusí byť všetky len v neutrálnych farbách čiernej a šedej. Dámy s pekne tvarovanými nohami môžu vniesť do obúvanie trochu vzrušenia farebnými čižmami. Keď si s nimi zladí oblečenie, budú vyzerať dokonale.

Nepútajte pozornosť na problémové partie

Pre menšie ženy so silnejšou postavou sú zásahom do čierneho treba nízke čižmy Čierna farba opticky zužuje a zmenšuje. Pre silné malé postavy sa tiež lepšie hodia čižmy bez výrazných ozdôb, aby zbytočne nepútali pozornosť na problémové partie. Teplé a mäkké široké hnedé čižmy dobre sadnú hlavne vyšším a štíhlym nohám. Zaistí dokonalé pohodlie, nohy v nich budú ako v izbičke. Môžete si ich vziať napríklad k vlnené sukňu a zateplenému kabátiku alebo dokonca kožúšku.

Žiadna nuda ani pre malé nôžky

Ostrá špička u čižiem s vysokým podpätkom je prvkom, ktorý výborne opticky zúži silné nohy. Vysoký, takmer ihličkový podpätok tiež výrazne pomôže malé postave. Nízke čižmy bez podpätku nemusí byť žiadna nuda. Môžete si príjemne pohrať s farbou i zdobnými prvky. Ovšem najlepšie padnú menším štíhlym nôžkam, je len potrebné správne doladiť celý outfit.

S ozdobami buďte opatrné

Opätok a čierna farba by síce mali malým postavám pomáhať, ale nie vždy to tak bohužiaľ musí byť. S veľkými ozdobnými prvkami, ako sú pracky, spony, zipsy, ale aj potlače alebo vrstvenie materiálu, je treba u bucľatých menších postáv zaobchádzať veľmi opatrne.

Všeobecne platí pravidlo, že čím vyššia čižmy a vyšší podpätok, tým viac dokážu zúžiť a predĺžiť postavu. U členkových čižiem toho pravidlo musíme trochu poupraviť. Silnejší postave k lichotivějšímu looku pomáhajú hlavne úzke členkové čižmy na vyšších podpätkoch. Naopak, v širokých modeloch s kožušinkou, bez podpätkov a s nízkou podrážkou vyzerajú ženy ešte podsaditěji, než v skutočnosti sú. Farebných topánok sa ale nemusia báť ani bacuľky.