H&M

Švédska značka H & M bola založená v roku 1947. Spoločnosť založil Erling Persson pod menom Hennes, čo vo švédčine znamená Jej. Inšpiroval sa v Spojených štátoch a cieľom bolo vytvoriť obchodný reťazec vyznačujúci sa vysokým obratom a dostupnými cenami. Prvý obchod ponúkal len dámske oblečenie a veľmi skoro vznikla sieť obchodov v celom Švédsku. Potom sa sortiment tovaru len pre ženy rozšíril zakúpením značky Mauritz so špecializáciou na lovecké vybavenie a oblečenie. Tak vznikla práve nová značka H & M, teda Hennes & Mauritz. Pôvodný sortiment značky Mauritz ponechal iba pánske a športové oblečenie. Športové oblečenie prinášalo neformálne ležérne modely a ich popularita v priebehu rokov obrovsky stúpla a preslávila značku pri ďalšom raste.

H & M, značka pre ženy mužov aj deti

Značka H & M potom rozšírila svoju ponuku radom detského oblečenia a roku 1970 sa stala značkou pre celú rodinu. Zahŕňa aj oblečenie pre teenagerov alebo bábätka. Dnes sa táto spoločnosť prediera smelo vpred globálnej módou. Dokáže veľmi rýchlo určiť nové trendy rodiace sa pod vplyvom Hollywoodu, MTV, Madison Avenue či internetu. Značka H & M kladie dôraz na uniformitu v koncepte obchodov a je vhodným sprostredkovateľom oslovujúce svojimi trendy zbrusu novú generáciu zákazníkov. V dnešnej dobe je známa a veľmi obľúbená doslova po celom svete.

medzinárodná spolupráca

Značka H & M spolupracuje s najrôznejšími návrhármi a umelci po celom svete. Vďaka nej stále vždy nanovo objavujete novú kolekciu H & M, plnú moderných, komfortných a nadčasovo elegantných kúskov oblečenia, v ktorých zažiarite pri každej príležitosti. Modely sú vhodné do práce, na bežné nosenie ale aj na akcie a večierky. Švédsky odevný gigant H & M spustil predaj oblečenia po internete aj v Českej republike a v mnohých ďalších krajinách východnej Európy. Značka H & M ponúka najmä oblečenie pre mužov, oblečenie pre ženy, detskú módu, oblečenie pre teenagerov, dojčenské oblečenie, tašky, kabelky aj kozmetiku.