Hit jesene 2019 je dlhá sukňa. Ako ju vybrať?

Jedným z módnych hitov tohtoročnej jesene je dlhá sukňa! Ak sa vám po lete ešte nechce do nohavíc a počasie nám praje, nič nám nebráni obliecť krásnu dlho sukňu. Že si ale v dlhej sukni pripadáte ako vo vreci? Možno nemáte oblečenú tú správnu pre vašu postavu! Poradíme vám, po ktorej siahnuť!

Postava presýpacích hodín

Ak máte väčšie prsia a zadoček, ale za to úzky pás spadáte do tejto skupiny. Tu je treba štíhly pás zdôrazniť! Skvele vám k tomu pomôže sukne, ktorá bude končiť v páse a top zastrčený dovnútra. Ak sa zrovna nepyšníte dlhými nohami, sukne s takto vysokým pásom vám ich opticky pomôžu predĺžiť. Pas možno tiež zdôrazniť vkusným širokým opaskom.

Postava jablko

Pre tento typ postavy je skôr vhodnejšie vaše štíhle nôžky skôr ukázať, ale ak aj napriek tomu po dlhej sukni túžite, určite sa neostýchajte a kúpte si ju! Mala by ste ale hľadať sukňu splývavou a pokojne do tvaru písmena A. Nebojte sa výrazných vzorov a zvodného rozparku.

Postava hruška

Či máte túto postavu, máte širšie stehná a väčší zadoček. Preto by ste mali vyberať v tmavších farbách a splývavější strih. Veľkým vzorom a výrazným farbám je potrebné sa vyhnúť. Ak ste menšie postavy, určite sa nebojte obuť podpätky, tie vás predĺži. Tu je potrebné zdôrazniť útly pás.

Postava bez kriviek

Pri tejto postavy je potrebné krivky zdanlivo vytvoriť. Top vyberte úzky a dlhú sukňu si môžete zvoliť širokú. Výhodou tejto postavy je, že si môžete dovoliť dlhú volánovou sukňu a všemožné riasenie. Čo nemôže len tak ktokoľvek. To vám dodá na ženskosti a jemnosti.