Gibraltár sa novo pýši presklenou vyhliadkou. Trúfnete si?

Určite ste už počuli o presklených chodníkoch a vyhliadkach na dych berúce krajinu. Jedná sa o turistické atrakcie, ktoré rastú predovšetkým v Číne. Novo taká sklenená vyhliadka vyrástla na Gibraltári, kde sa ihneď stala populárnou. Mnoho ľudí by si povedalo, že je to zábava len pre odvážne jedinca, ale verte tomu alebo nie, trúfnu si na ňu aj tí, ktorí odvahou zrovna neoplývajú. Ak ste o novej gibraltárskej vyhliadke nepočuli, radi vás s ňou zoznámime. 

Európsky Gibraltár je turistická atrakcia sama o sebe. Ľudia sem chodia v hojnom množstve, pretože chcú zažiť to pravé dobrodružstvo. Ak sa sem vydáte v blízkej dobe, zažijete dobrodružstvo ešte o niečo väčší ako do teraz. Vyrástla tu totiž sklenená vyhliadka, ktorá láka turistov z celého sveta. 

Nájdete ju na tamojšej príkre skale, a to zhruba vo výške 340 metrov nad morom. Je teda jasné, že odtiaľ dohliadnete až do nádhernej Afriky! 

Ako sa vyhliadka volá? 

Ak budete vyhliadku hľadať na internete alebo priamo na Gibraltári, mali by ste vedieť, ako sa vlastne volá. Pomenovaná bola Skywalk a otvorila sa slávnostne za účasti Marka Hamilom, teda hlavného predstaviteľa Luka Skywalkera z legendárných Hviezdnych vojen. Je teda viac než jasné, že išlo o hviezdnej otvorení priamo pod holým nebom. 

Je zaujímavé, že nová sklenená vyhliadka bola vybudovaná na už existujúcich základoch, ktoré podľa informácií pochádza až z čias druhej svetovej vojny. 

Gibraltár doslova na dlani 

Ako sme spomenuli, vyhliadka je postavená na tamojšom vrchole, a síce na Gibraltárskej skale, ktorá sa rozprestiera takmer po celom území Gibraltáru. Ak už budete na vyhliadke, môžete sa odtiaľ dostať aj do neďalekej prírodnej rezervácie Upper Rock Nature Reserve. Rezervácia je známa predovšetkým vďaka visutému mosta. Nachádza sa tu taky Gibraltár Ape ‚s Den, kde si „stretávajú“ s tunajšími obyvateľmi – s makaky.