GANT

Bernard Gant – zakladateľ teraz veľmi úspešné a kvalitné módne značky, ktorá sa nechala inšpirovať americkou ležérnosťou a európskou eleganciou, prišiel do Ameriky už v roku 1914. Samotná história spoločnosti sa však píše až od roku 1949. Bernard si do veľkého štátu prišiel plniť svoje sny , a tak si v malom mestečku New Heaven otvoril malinkú krajčírsku dielňu. Neskôr sa z nej stala spoločnosť, ktorá svojimi trendy ohromovala celý svet. Gant sa stal populárnym predovšetkým vďaka kvalitne materiálu, z ktorého tvoril. Navyše bol ten typ krajčíra, ktorý si svojich zákazníkov vážil. Bol k nim vždy poctivý a optimistický, a tak si teda vybudoval rešpekt, uznanie a následne aj skvelý začiatok pre jeho teraz veľmi obľúbenú značku. Preslávil sa predovšetkým svojimi nápadmi, ktoré sa týkali pánskych košieľ, ktoré mali golier button-down alebo tretej gombík na golieri kvôli tomu, aby lepšie viedla kravata.

Gant sa dodnes radí k tým elegantnejším značkám, ktoré sa predovšetkým zameriavajú na dámske, pánske, ale aj detské oblečenie. Medzi najlepšie kúsky a tie, ktoré sú najobľúbenejšie u mnohých zákazníkov, sa radí prevažne košele, ktoré svojou kvalitou nepoznajú medze. Populárne sú ale tiež džínsy, pretože sú veľmi pohodlné a perfektne ladí s každou košeľou rovnakej značky. Navyše sa v posledných rokoch rozbehla aj výroba topánok, najmä tenisiek. Potom sa aj tí, ktorí túžia po všedný pohodlnosti, dočkajú svojich vyvolených.

Keď mu máte radi formálnejšie štýl, určite zavítajte do spústy predajní tejto značky. Kamenné obchody sú rozmiestnené po celej republike, a tak si na svoje prídu naozaj všetci, či už sú z ktoréhokoľvek kútika republiky. Páni určite ocenia aj skvelé a hlavne kvalitné a pevné peňaženky, o ktoré je v dnešnej dobe trošku núdze. Dámy zaujmú predovšetkým vzorované a veľmi pohodlne košele, ktoré svojimi vzormi pôsobí vždy štýlovo, elegantne a zároveň aj nadčasovo.

Je nutné podotknúť, že sa teda táto svetoznáma značka nezameriava iba na dámsku, pánsku či detskú módu, ale aj na obuv či šperky, hodinky a iné doplnky zahŕňajúce napríklad kabelky či iné druhy tašiek.