FOX

Logo líšky bolo založené roku 1974 profesorom fyziky a v nadchádzajúcich rokoch začala pôsobiť ako dodávateľ komponentov pre motokros na európsky trh. O tri roky neskôr sa založil profesionálny motokrosový tím Moto-X Fox, vďaka ktorému sa značka dostala rýchlosťou blesku aj na americký trh. Zrazu sa následne stala najlepšou nie továrenským tímom a obstála vo veľkej konkurencii národného šampionátu AMA 125cc. Úspech sa muselo využiť, a tak začala pôsobiť počas tridsiatych rokov aj v móde. Svojimi ručne vyrábanými odevy sa stala počas tých rokov najprogresívnejšie značkou pre mladú generáciu. Táto skatová značka si našla svojich obľúbencov veľmi rýchlo a dodnes je jednou z najpredávanejších v oblasti módy pre mladých.

Fox sa zameriava nielen na oblečení, ale aj na doplnky, ako sú najmä batohy či šiltovky s rovným šiltom, ktoré sú naozaj populárne najmä v dnešnej dobe, keď sa práve tieto šiltovky radí k tým najštýlovejším. Obľúbeným produktom tejto značky sú ale tiež vysoko odolné topánky Fox, ktorá práve vďaka svojej odolnosti zapôsobili najmä v oblasti športu zvanom skateboarding. Keďže „skejťáci“ si radi medzi sebou šírili tipy na kvalitnú obuv, odolné topánky Fox sa dostali vďaka klebetám ​​von. Následne sa stali veľmi populárne aj pri iných športoch, medzi ktoré patrí napríklad bicykel alebo BMX.

Keď mu však patrí k tým, ktorí si potrpia na štýlovú, ale elegantnú módu, nesiahajte po kúskoch tejto značky. Jej výroba sa naozaj špecializuje len na také produkty, ktoré by ocenili tí, ktorí hrajú či robia vyššie zmienené športové aktivity. Mladá generácia má totiž trošku iný štýl ako tá staršia a práve táto značka im chce vyjsť v ústrety. A stále, aj po tých rokoch, si prichádza na svojich obľúbencov a jej popularita stále rastie.

Nezabudnite ale, že sa značka Fox nezameriava len na odolnú obuv, ale aj na oblečenie a doplnky. Šiltovky a batohy sú veľmi obľúbené a kupujú sa takmer denne. Sťažovať si.