FESTINA

Písal sa rok 1902, kedy vo švajčiarskom La Chaux-de-Fonds bola založená firma Festina, ktorá sa už od úplného začiatku túžila venovať len a len hodinkám. Shank po kvalitných hodinkách bola vtedy veľa vysoká, a tak myšlienka také firmy prišla vhod. V roku 1935 však bola predaná, a to podnikateľmi menom Willy Burkhardov von Wilhelm. Pri predaji bola Festina však stále menšie firmou, ktorá len túžila po tom, aby bola naozaj veľká a úspešná. Roku 1975 ju však zaznamenala opäť zmena majiteľa. Teraz sa jednalo o veľkého a vášnivého milovníka hodiniek – o George Ulmann. Ten potom Festina spojil so založenou spoločnosťou Lotus a zrazu sa teraz veľmi obľúbená značka hodiniek potýkala s dvoma majiteľovi. Miguel Rodriguez (vlastník spoločnosti Lotus) potom v roku 1984 získal celý podnik zaoberajúci sa výrobou hodiniek. V tej dobe sa konečne začali diať veľké veci. Značka bola na vzostupe, nastal obrovský pokrok. Zaviedli sa quartzové strojčeky a hodinky sa stali takmer hotovým unikátom.

Dámske hodinky pre každú príležitosť

Festina
Festina

Festina sa stala veľmi obľúbenou najmä v ženskom svete. Vďaka ponuke širokej škály hodiniek si vyslúžila obdiv u nespočetných žien, ktoré ju doslova milujú. Jej popularita tak stúpala opravu k nevýslovným výškam. Stala sa tak obľúbenou, pretože sa dá zladiť jednoznačne k akýmkoľvek štýlom. Perfektne sa hodí ako k pohodlnému outfitu, a síce k džínsom a basic tričku, ale aj k formálnejším chvíľam. Košele či úzke nohavice tak s nimi nebudú nikdy nuda!

Aj páni si prídu na svoje

Táto značka sa špecializuje na výrobu hodiniek, preto nielen na dámske, ale aj pánske. Páni budú jednoznačne zaujatí, pretože takéto skvosty sa nenájdu len tak niekde. Musíte predpokladať, že s nimi na ruky stopercentne zaujmete nejednu ženu. Hodinky možno zladiť ku košeli a džínsom, ale aj k perfektne padnúcemu obleku.