Farmárske topánky na tento rok – áno alebo nie?

Tohtoročná jeseň priniesla do sveta módy hromadu nových trendov. Tieto trendy teraz vidíme snáď vo všetkých obchodoch. Najväčšieho počtu noviniek sme sa dočkali v obuvníckom svete, ale nech pátrame, ako pátrame – farmárske topánky nenachádzame. Čo sa stalo zle? Nie sú tento rok v kurze? A čo mám robiť s tými, ktorých už doma mám?

Farmárske topánky sa tento rok naozaj nestali tým hlavným trendom, ktorý by sme si mali kúpiť. Držali sa na prvých miestach rebríčka najštýlovejšej obuvi hlavne vlani na jeseň a vlani na zimu, ale tento rok im už bohužiaľ odzvonilo. Nájdete namiesto nich na pultoch obchodov podobnú obuv, ale nie tak mohutnú, nie tak „farmársku“.

Ak idete teraz do obchodu a hľadáte kúsky, ktoré si kúpite, máme pre vás zopár tipov, ktoré sú oveľa lepšie ako farmárske topánky. Poďme si tiež povedať, prečo zrejme farmárske topánky tento rok nie sú tak v kurze, ako vlani.

Elegantná jeseň

O tohtoročnej jeseni by sa dalo povedať, že sa jedná o elegantnú jeseň. Tento rok je jeseň hlavne v znamení kabátov rovných strihov, kedy parek už je na trhu minimum. Radšej sa teda móda prispôsobila tomuto elegantnejšiemu štýlu a aj topánky prispôsobila móde. Možno práve preto nájdeme v obchodoch minimum farmárskych topánok – už sa k ničomu nehodí.

Aké topánky voliť namiesto nich?

Namiesto týchto farmárskych topánok by sme rozhodne mali siahnuť po tej elegantnejšej podobe, teda po chelsea topánkach alebo po klasických poltopánkach. Jeseň sa nesie v znamení poltopánok, preto by bola škoda, keby sme ich nevyužili, než príde zima. Konkrétne poltopánky sa dneska nosia hlavne na vyššom podpätku av rôznych farbách, rozhodne sa nebojte strieborného odtieňa.

Čo sa týka ďalšej obuvi, ktorá sa pomaly ale iste dostáva na scénu, tak treba spomenúť aj čižmy, ktoré sa teraz blesku rýchlo striedajú jesennú obuv, preto s kúpou jesennej obuvi by sme nemali otáľať, pretože onedlho je tu už tá zimná obuv a jesenná obuv zoženieme naozaj iba vo výpredajoch, kedy hlavne najčastejšia veľkosť 39 bude beznádejne vypredaná.