Dr. Martens

Anglicko je veľmi pekná krajina. Mnoho ľudí ju navštívi každý deň, aby sa pozrelo na jednotlivé pamiatky alebo navštívilo rôzne filmové štúdiá. Anglicko je však nielen skvelé pre turistov, ale aj pre módnych nadšencov, pretože v tejto krajine začal veľký počet špičkových návrhárov, ktorí sú stále medzi najlepšími vo svojej oblasti. Jeho trať začala nespočetne populárnych módnych značiek, ktoré sú naozaj na víťaznej úrovni v mnohých módnych kategóriách. Napríklad v kategórii najlepších topánok, Dr. Martens, ktorý sa preslávil najmä takzvanými „gladiátormi“. Títo lietali najmä počas minulého jari, ale v Anglicku a mnohých jednotlivcoch aj v našej krajine v Českej republike stále stále.

Ide predovšetkým o zdravotnú obuv

Ale predtým, ako spomenieme súčasnú situáciu na trhu s týmito topánkami, prejdime trochu do histórie. Pôvodne to bola lekárska obuv, ktorá bola prácou bavorského lekára. Neskôr však pracovná obuv bola mierne upgradovaná a stala sa súčasťou uniformy anglického pracovníka. Kvôli pevnosti a skrúteniu špičky boli topánky veľmi ťažké, a preto sa stali obľúbenou zbraňou v pouličných bitkách. Dokonca boli zakázané na futbalových štadiónoch alebo pivniciach, pretože by mohli spôsobiť vážne zranenia. S modernejším vzhľadom našli svoje miesto v obuvi všetkých rockerov, punkerov alebo motorkárov.

Koniec koncov, dnes opustil toto miesto. Aj keď minulú jar sa na chvíľu stali obľúbeným okruhom módnych trendov, ale po chvíli sa dostali do kategórie pre rockerov a punks. Vďaka svojmu stále rovnakému vzhľadu je do tejto skupiny viac ľudí. To je ťažké, nie je to žiadny problém. Pre túto skupinu je to večný vek, a preto to stojí za to.