COLUMBIA

Máloktorá módna značka ponúkajúca údajne kvalitné outdoorové produkty dokáže túto informáciu aj odkázať. Iste, môže sa jednať o kvalitný materiál, ale je naozaj tak dobrý, ako sa o ňom tvrdí a ako sa o ňom dočítate aj vtedy, kedy ho spracujú s inými materiálmi? Predovšetkým turisti a milovníci túr či hôr majú s touto otázkou často problém. Veľakrát si kúpi obuv, ktorá sa javí ako dobrá, následne však spadá do tej nie moc prijateľné skupiny. Práve preto vznikla spoločnosť Columbia. Od prvotnej myšlienky chcela ukázať, že si nie je nutné kupovať veľa obuvi a búnd, ktoré sa neskôr ukážu ako nie moc kvalitné. Stačí si kúpiť iba jeden kúsok a byť spokojní.

Spokojnosť tkvie prevažne v tom, že svoje výrobky testujú v najnáročnejších a v doslova extrémnych podmienkach, ktoré sú typické pre Oregon v Spojených štátoch amerických. Keď mu daný produkt zotrvá a obstojí v náročnom testovaní, je to zaručený dôkaz kvality. Tak si môžete byť istí, že vás naozaj bude sprevádzať aj v tom najhoršom počasí a že vás tiež pred ním ochráni. Podmienky pripravuje a dohliada na ne zakladateľka a prezidentka firmy. Ak ona nejaký výrobok schváli, až potom môže do predaja.

Nielen obuv, ale aj oblečenie

Columbia sa zameriava predovšetkým na outdoorovú obuv, ktorú má doslova v malíčku. Medzi jej produkty ale nájdete aj kvalitné bundy alebo nohavice. Všetko je testované v naozaj náročných podmienkach, preto, ak sa vybavíte týmto oblečením práve tejto značky na hory či veľké túry, nebudete ľutovať, pretože urobíte s kúpou oblečenia vážne dobre. Navyše sa jedná o relatívne moderné kúsky, preto sa nebudete cítiť, že by ste patrili do „out“ zóny. Ak ale cestujete a ste turisti odhora nadol, potom na módne trendy práve dvakrát nedbáte. Máte totiž celkom iné koníčky.

Keď mu sa teda zháňate prevažne po obuvi špecializované do horších klimatických podmienok, navštívte predajne či e-shop spoločnosti Columbia. Tá sa totiž prevažne zameriava na toto obutie.