Čo vidieť a navštíviť vo Fínsku

Fínsko patrí k obľúbeným cestovateľským destináciám, aj keď nie sú úplne hore na zozname v obľúbenosti. A to je veľká škoda, pretože Fíni majú naozaj čo ponúknuť. Medzi najzaujímavejšie a najkrajšie tunajšie mesta patrí Helsinki, ktorá vám doslova vytrhnú dych z pľúc. Ovšem nielen toho mesto stojí za navštívenie. Poďme si spomenúť hotový zoznam toho, čo by ste tu nemali minúť.

Jazerá Saimaa a Savonlinna sú rýdze unikáty

Ak ste fanúšikom prírody, respektíve prírodných javov, oplatí sa zájsť si k dvom pôsobivým fínskym jazerám, respektíve k jednému jazeru a jednému jezernímu regiónu. Hovoríme konkrétne o jazeru Saimaa a mestu Savolinna, ktoré sú ale len hŕstkou v mori ďalších podobných komplexov, ktoré sa vo východnej časti Fínska nachádza.

Čo sa týka jazera Saimaa, tomu sa veľmi často prezýva ako jazero tisíce ostrovov. Má obrovskú rozlohu a celý tunajšie jazerné systém je čerpaný riekou Vuoksi. Savolinna je zase hlavné mesto fínskeho jazerného regiónu a zároveň jedno z najobľúbenejších rekreačných stredísk v celom Fínsku.

Hor sa do národného parku!

Medzi taktiež vyhľadávané turistické ciele patrí Národný park Lemmenjoki, ktorý by mal vidieť každý, kto si túži z Fínska odniesť ten pravý zážitok z arktickej divočiny. Nájdete tu naozaj kvalitné lesy, ktoré v sebe ukrývajú jedny z najrozsiahlejších kusov divokých lesov v celej Európe.

Pri potulkách tunajším národným parkom vás úplne nadchnú sofistikované chaty so saunami aj miestami nedotknutá príroda. Pokiaľ park budete chcieť preskúmať z trochu iného hľadiska, môžete si prenajať loď.

Tampere patrí k najkrajším mestám

Fínsko je pôsobivou krajinou, ktorá vo svojom vnútri schováva naozaj jedinečná mesta. Jedným z nich je aj Tampere, ktoré je označované za jedno z najkrajších na fínskej pôde. Pôvodne sa jednalo o priemyselnú osadu, dňa je to tretie najväčšie mesto celého štátu.