Čo si už teraz môžeme pestovať na záhradke?

Jar je konečne tu, a tak veľa z vás iste premýšľa, ako asi vylepšiť svoju záhradu. Mnoho z vás iste pestuje obľúbenou zeleninu, lenže rast zeleniny nie je tak vzrušujúce ako rast kvetín. Väčšinou ženy sa starajú o svoje záhradky pred domom, pretože túži po tom, aby oslnili každú návštevu, ktorá príde. Vzadu na záhrade si pestujte papriku, paradajky, zemiaky i jahody, ale pred domom nechajte žiariť krásu kvetov. Tie vám navyše svojou farebnosťou a ojedinelosťou budú zlepšovať každý deň a vy sa konečne dočkáte pekného vracania sa domov z práce. Navyše, aj do práce sa vám iste bude chodiť s chuťou, keď vaše záhradka bude úplne elegantný a žiarivá.

Ženy navyše milujú sa starať o svojho koníčka, a ak medzi vaše koníčky patrí napríklad záhrada, tak sa nie je čomu diviť, keď záhradky týchto dám patria k tým najlepším. Nezabúdajú totiž pravidelne kropiť, zalievať, hnojiť a nezabúdajú ani na ďalšie záležitosti, ktoré sa k tomuto koníčku radí. Teraz je začiatok jari, čo znamená, že na stávkovanie rôznych druhov kvetov je ten pravý čas. Keďže nám teploty nedosahujú mínus tridsať stupňov, pôda je dobre pripravená na nadchádzajúce obdobie. Vďaka tomu, že sú v skvelej forme všetky pôdy na záhradách, je ten pravý čas k prvému stávkovanie.

Ak si však myslíte, že sa kvety ešte nedajú pestovať, mýlite sa. Medzi najčastejšie kvety pestovanej na začiatku jari (teda zhruba v tomto období) sa radí napríklad askavec, Plamenník, ďalej napríklad nevädza alebo klinček. Obľúbené kvety sú tiež hrachora, tabaku, Reseda alebo Portulaka. Medzi ďalšie často pestované kvety začiatkom jarných mesiacov patrí tiež treba ostálek alebo astra. Tiež treba papuľka, echinacea, netýkavka, KOKARD alebo veľmi populárne aksamietnica. Ten, kto si teda myslí, že je na sadenie ešte skoro, tak sa teda pletie. Už s týmito jednotlivými odrodami vykúzlite úplne pestrofarebnú a fantastickú predzáhradku, nad ktorou sa pozastaví nejedna susedka.