Blíži sa ples? Vyberte si tie správne plesové šaty

Plesová sezóna je konečne zase aktuálnou záležitosťou, čo nás zvádza k jednému – k výberu ideálnych plesových šiat, ktoré spĺňajú všetky naše požiadavky. Aj keď by si človek povedal, že bude ponuka pomerne zúžená, veď sme šaty za posledné dva roky prakticky nepotrebovali, opak je pravdou. Ponuka je naopak širšia ako kedykoľvek predtým, čo nás zvádza na rázcestí – pre aký model sa rozhodnúť, aký si vybrať?

Farba je základom

Namiesto strihov sa najskôr pozerajte na farbu šiat. Tá je základom všetkého. Zatiaľ čo čierna je nadčasová klasika, ktorá nikdy neomrzí as ktorou nikdy nešliapnete vedľa, svetlé tóny sú zase v posledných rokoch nadmieru populárne. Vyhľadávané sú predovšetkým mladšími ženami, ktoré sa farieb rozhodne báť nemusia. Len teda musí mať dostatok sebavedomia na to, aby farby nosili.

Nikdy sa nič nepokazí ani vášnivou červenou farbou, ktorá predstavuje nielen spomínanú vášeň, ale aj silu a neskutočnú energiu. Preto sa nebojte túto farbu zvoliť, pristane takmer každej žene a žiadneho muža nenechá chladným.

Rovnako tak sa nebojte ani zelenej, ktorá dodáva žene na sebavedomie. Aj keď sa farba môže niekomu zdať až príliš extravagantná, v skutočnosti v nej zažiarite. Teda predovšetkým, ak ste brunetou alebo ryšavkou.

O dĺžke rozhoduje postava

Už dávno neplatí, že na plesy sa nosia iba dlhé šaty. Teraz nie je udalosť prekážkou preto, aby si žena vzala aj slušivé kratšie modely. Čo rozhoduje je predovšetkým jej postava. Šaty musia vždy lichotiť a musia v nich vyniknúť vaše prednosti. Rovnako tak sa v šatách musíte cítiť dobre, nezáleží tak úplne na trendoch.

Napríklad ak ste majiteľkou postavy do tvaru obdĺžnika, vhodné pre vás budú predovšetkým šaty s viazaním alebo vypasovaním v páse. Musíte totiž zvýrazniť svoje prednosti a postavu takzvaných presýpacích hodín. Ak máte postavu v tvare jablka, snažte sa odpútať pozornosť od bruška a stavte na modely, ktoré vyzdvihnú vaše prednosti v podobe pŕs. Naopak ak je vaša postava v tvare hrušky, vsádzajte na zvýraznenie pása, aby ste odpútali pozornosť od väčších bokov alebo zadočku.