Bláznivý road trip: Aké sú pravidlá najlepšieho výletu vášho života?

Road trip by ste mali zažiť aspoň raz za svoj život. Je jedno, na ako dlho sa vydáte preč. Je jedno, kam nakoniec dôjdete. Tento zážitok sa vám nezmazateľne vryje pod kožu. Ako sa nachystať na ROAD TRIP?

Kus Ameriky uprostred strednej Európy

Road trip je klasickou americkou zábavou mladej generácie. Keď sa naň nevypravia počas svojich študentských rokov, doháňajú to neskôr. Tento výlet si úplne vyžaduje motorový dopravný prostriedok. Auto, motorka, moped, babeta, čokoľvek, čo vás zavezie za obzor bežného dňa.

Je potrebné to poriadne nachystať?

Road trip v žiadnom prípade nebudete plánovať dlho. Ani sa naň nebudete dlho chystať. Všeobecne platí len jedno ústredné pravidlo: žiadna cieľová destinácia. Žiadne priania, kam chcete dôjsť. Jedná sa o úplne spontánny výlet.

Čo si vziať so sebou

Na road trip toho nebudete potrebovať veľa. Stačí vám vaše auto, spacák a gitara. Vezmete so sebou priateľov, alebo stretnete niekoho po ceste? To už záleží len a len na vás. V aute by vám rozhodne nemal chýbať prehrávač na hlasnú hudbu. V rádiu totiž nie vždy hrajú to, čo by vás nabudilo.

Hippie style

Hipsterská doba praje road tripom. Vráťte sa do doby hippies, keď človeku stačilo ku šťastiu málo. Pribaľte si príjemný klobúk, pletený sveter v maxi veľkosti a poriadnu porciu dobrej nálady.

Páčia sa raňajky s výhľadom

Čokoľvek vás po ceste zaujme, choďte do toho. Stavajte sa na zámku, zastavte sa na lúke, doprajte si relax v rýchlom občerstvení, ktoré vás láka. Napríklad nájdete miesto, kde si budete priať prespať. Páčia sa raňajky s výhľadom? Môžete si ho dopriať, ste na road tripe.

Čo ste si doviezli, to si tiež odveziete

Pri každej ceste si nezabudnite upratať všetko, čo ste na danom mieste zanechali. Road trip môžu realizovať iba osoby, ktoré majú vzťah a úctu k svojmu okoliu. Neporiadok si pribaľte so sebou.

Už sa tešíte na cestu?