Alpina

Roku 1980 boli všetci nemeckí obyvatelia veľmi prekvapení, keď ju do poštovej schránky priletel katalóg pre športové veľtrh ISPO. Táto kolekcia bola totiž akýmsi prvým výstrelom do prázdna teraz už veľmi preslávené a známi značky Alpina. Ľudia ešte netušili, že tento výrobca lyžiarskych a cyklistických doplnkov sa počas niekoľkých rokov vyšplhá k tým najvýznamnejším. V súčasnosti je Alpina jednotkou na piatich európskych trhoch, a to konkrétne v Nemecku, Taliansku, Rakúsku, Švajčiarsku a Slovinsku. 

Jej výrobky sa radia do dvoch období, a síce do akýchsi sezón. Počas zimných mesiacov sú produkty špecializované na lyžiarske prilby, okuliare, chrániče chrbtice a iné potrebné vybavenie, ktoré by nemalo chýbať v základnom vybavení žiadneho lyžiara či snowboardistov. Počas leta sa stretnete s radom športových, ale tiež samozrejme aj moderných okuliarov, ktoré sú predávané v tridsiatich piatich krajinách celého sveta. Prečo sú práve okuliare značky Alpina tak vyhľadávané? Najmä preto, že má vynikajúce vlastnosti! Vďaka originálnemu dizajnu si môžete byť istí, že si kúpite naozaj nadčasové slnečné okuliare, ktoré vás ochránia pred nepríjemnými slnečnými lúčmi nejednu letnú sezónu. Iste vás môžu zaujatý najmä tiež preto, že je propagujú veľmi známy športovci, medzi ktoré patrí napríklad Didies Cuche alebo Björn Kircheisen. Avšak nie je to len o tých zahraničných hviezdach, aj českí pretekári toto prevádzkujú. Ide najmä o Nikolu Kučerovú, vynikajúce skicrossařku. 

Aj cyklisti si prídu na svoje! 

Samozrejme ani na tých, ktorí milujú bicykel a celú zimu sa tešili na chvíľu, keď ho konečne budú môcť vytiahnuť z komory a rozbehnúť sa opäť po dlhej cyklotrase, sa nezabúda. Alpina je tiež skvelým výrobcom prilieb na bicykel a chráničov. Cyklisti teda budú ochránení pred možnými upadnutím. Prilba je naozaj dôležitá hlavne teraz, keď sú vodiči čím ďalej viac nezodpovědnější.