Aktuálne trendy: Viktoriánskej čipky i nariasený vrece

Dnešok ponúka ženám možnosť zamerať sa o trochu viac na módu. Prevetrajte nohavice, sukne a blúzky. Máloktorá z žien odolá tomu, pozrieť sa po niečom peknom a doplniť si svoj šatník o nové trendy. Aké budú?

Čerpajte pokojne aj z viktoriánskej éry

V móde vždy platí, že niektoré prvky vracajú. Nie inak tomu je aj v roku 2016. Tentoraz si módni návrhári berú inšpiráciu zo slávneho obdobia 70. rokov 20. storočia. Avšak to nie je ani zďaleka jediné obdobie, ktoré sa stane základom súčasných trendov. Tají sa vám dych nad načančanými modely z čias viktoriánskej éry vašich prapraprababiček? Keď v nich dnes vyrazíte von, budete pôsobiť prinajmenšom divne, ale aj v súčasnej móde nájdete veci, ktoré na ne nadväzujú. Napríklad farba slonová kosť či príjemný odtieň béžovej je znovu v kurze. Rovnako tak sa nemusíte báť nadýchaných čipiek.

Stavte na bieloskvúce košeli

Viktoriánska inšpirácia sa dá upraviť a zmodernizovať. Na blúzke farby slonovej kosti sa tak môže objaviť jedna veľká dominantné a moderne štylizovaná čipka. Bude to pôsobiť romanticky a evokovať dávne časy, a pritom pôjde o úplne súčasný strih i materiál. Ideálne pre citlivé, vnímavé a náročné ženy. Okrem toho sa znovu vracajú do módy aj biele košele. Opäť zmodernizovaná klasika. Ich výhodou je veľká univerzálnosť použitia.

Skúste vyzerať ako vrecúško

Prichádza tiež jeden prvok, ktorý váš jarný outfit príjemne oživia. Skúste si zopnúť nohavice, ako keby ste chceli zväzovať papierový vrecúško. Nohavice stiahnete v nariasené podobe tenkým pásikom alebo stužkou. Proste ako keby ste chceli seškrtit papierový vrecúško, časť látky nad stiahnutím pozerá a tvoria nepravidelné ležérne faldíkov. Šik to bude u žien i mužov. Tento look ale bude dobre vyzerať hlavne na štíhlejších osobách. Plnoštíhli by mali byť v tomto prípade opatrní, aby naozaj nevyzerali ako príliš nafúknutý vrece.