Ako vyčistiť škrabance z lodičiek?

Každá žena miluje topánky. Ktorá žena by ich nemilovala, že áno? Väčšina topánok robí krásne nohy, ktorými sa následne pýšime pred radom mužov. Snažíme sa o to, aby naše nohy vyzerali dlho, preto väčšinou siahame po lodičkách, ktoré samozrejme vedia byť nepohodlné, ale pre krásu sa, podľa starého príslovia, trpieť skrátka musí. Navyše mnoho žien lodičky miluje pre ich vzhľad a, aj keď ich nenosí, často sa stáva, že si ich rovnako kupuje len pre ten skvelý pocit.

Lenže aj lodičky sa môžu zašpiniť. Mnoho žien pozná predovšetkým to, že keď sa ide po kockovanom povrchu, tak sa bohužiaľ podpätok zaryje medzi ryhy a je po lodičkách. Také nepríjemnosti sa totiž potom len ťažko napravujú, keď sa látka, ktorá je na lodičkách, vyhrnie vďaka zarytiu do chodníka. Avšak pokiaľ sa stane, že sa vám lodičky poškriabajú, dá sa s tým niečo robiť. Väčšinou sa to stáva u lesklých lodičiek. Stačí len, aby ste jednu utreli o tú druhú, a ryhy sú skrátka na svete. V tomto prípade lodičky naozaj nevyhadzujte, pretože to nie je potrebné. Jednoducho ich len z topánok vyčistite a to nasledujúcim spôsobom.

Ako si teda poradiť v takejto situácii?

Mnoho žien si škrabance pracne drhne napríklad prstom alebo mokrou hubkou. Niektoré to dokonca skúšajú aj drôtenkou, ale to vedie iba k ďalšiemu poškodeniu topánok. Lodičky sú však elegantný skvost, ktorý nestojí pár korún, preto sa o ne starajte. Väčšinou pomôže jednoznačne odlakovač, ktorý má doma snáď každá žena. Stačí, keď si trochu nanesiete na vatovú tyčinku alebo napríklad na odličovací tampón a jemne prejdete po mieste, kde je škrabanec. Samozrejme neprechádzajte po tom mieste dlho, len dovtedy, kým škrabanec nebude preč, nech sa vám nepoškodí obuv (to však je len krajný prípad niektorých typov lodičiek, ktoré nie sú čisto lesklé). U semišových či kožených lodičiek pomôžu najlepšie prípravky na škrabance, ktoré nájdete v obchode s obuvou.