Ako vyčistiť kožené topánky

Zašpinili sa vám kožené topánok natoľko, že ich musíte vyčistiť? Možno sa pýtate, ako na to. Predsa len kožené topánky nie sú obyčajné plátené tenisky, ktoré môžete hodiť do práčky a čoho následne neľutujete. Kožené topánky sú veľmi drahé a starostlivosti je úplne iná. Všeobecne platí, že či už sa jedná o akejkoľvek dámske topánky alebo o akejkoľvek pánske. topánky, nikdy sa nesmie používať chemické prípravky, topánky sa tiež nikdy nesmie bieliť a samozrejme sa nesmie topánky dávať do práčky alebo namáčať celé do vody. To výrazne znižuje ich životnosť a môže ich to nenávratne poškodiť. Radšej pri čistení kožených topánok postupujte úplne inak.

Ak vlastníte kožené topánky, viete, že sa môžu zašpiniť ako každé iné topánky. Zatiaľ čo iné topánky sa čistí úplne inak, koženým je potrebné venovať maximálnu starostlivosť a starostlivosť. Keď mu neviete, ako na to, poradíme vám.

Ako na čistenie kožených topánok

Keď chcete vyčistiť kožené topánky, pomocníkom bude obyčajný kožený roztok. Samozrejme vždy záleží na tom, aké veľké poškodenie je a akú kožu budete ošetrovať. Ak budete ošetrovať topánky z hladkej usne, táto spracovaná koža je pre údržbu najjednoduchšie, pretože ju len umyjete vlhkou obrúskom a následne ju nakrémuje a vyleštíte.

Čo sa týka údržby topánok suché usne, tá sa ošetruje krémom. Mokré topánky z tejto spracovanej kože treba pozvoľna vysušiť, ak sú premočené.

Lakovaná useň sa zase umýva vlhkou handričkou, aby nedošlo k poškodeniu kože, avšak tento materiál nesmie prísť do kontaktu s vodou, inak by lakovanie mohlo byť nenávratne poškodené.

Na konci čistenie topánky opäť impregnujte

Keďže kožené topánky nie sú nič lacného, ​​odporúčame vykonať impregnáciu. To znamená, že topánky budú odolnejšie voči ďalšiemu zašpineniu. A potom, až impregnácia uschne, odporúčame kožené topánky ešte navoskovať, aby nedošlo k ich popraskaniu vplyvom mokrého alebo vlhkého počasia či vplyvom zmeny vonkajších teplôt.