Ako tento rok ozdobiť vianočný stromček moderne a originálne?

 Vianoce sú čarovné sviatky plné tradícií. Je skvelé, že rodiny v dnešnej hektickej dobe stále udržujú krásne vianočné tradície! Na Štedrý deň sa púšťa lodičky z orechových škrupín, taky sa hádže topánkou alebo sa rozkrajují jabĺčka. K vianočným tradíciám však patrí aj pečenie koláčov, ktoré začíname piecť už na začiatku decembra, aby sme všetko perfektne stihli. Okrem toho zdobíme vianočný stromček. Otázkou je – kedy zdobíte vianočný stromček vy? 

Vianočný stromček je naša pýcha – mnoho rodín ho zdobí až počas štedrovečerného rána, iní ho zdobí deň pred Štedrým dňom, teda 23. decembra. Kedy zdobíte vianočný stromček vy? A už viete, ako ho tento rok nazdobíme? 

Ak síce viete, kedy ho budete zdobiť, ale ešte neviete, ako ho nazdobíme, prinášame vám pár tipov, aby ste tento rok mali stromček nielen originálne nazdobený, ale tiež aby bol moderný! 

Ako ho nezdobit? 

Poďme si však najskôr povedať, aké výzdobe sa máme vyvarovať oblúkom. Treba sa vyvarovať pestrofarebným světýlkům. Už dávno sa nenosia svetielka, ktoré svieti všetkými farbami, teda nám zničí krásny jednofarebne nazdobený stromček. Čo by ste nemali hore vešať, tak je špica – voľte radšej hviezdu. 

Ako stromček nazdobiť? 

A teraz už prejdime k samotným tipom, ako tento rok stromček ozdobiť originálne a moderne. Tu je pár pravidiel, ktorými je nutné sa riadiť: 

  • jednofarebnásvetielka 
  • hviezdamiesto špice 
  • matné banky
  • čonajmenej čokolády 
  • čonajmenej dlhých trblietavých vlascov 

Základom každého vianočného stromčeka sú svetielka. Tá voľte jednofarebná – nesiahajte po žiadnych pestrofarebných svetielkach, ako sme upozorňovali vyššie. Namiesto špice si dajte hviezdu, a to najlepšie jednofarebnú (napríklad striebornú, medenú alebo zlatú). Podľa hviezdy sa odrazí farebnosť vášho stromčeka. Moderné stromček je taký, ktorý nie je pestrofarebne nazdobený, teda siahnite buď po strieborné, alebo po zlatej či po medenej farbe. Najkrajšie pôsobí matné banky, ale oživiť stromček môžete aj visiacimi krídlami. 

Mnoho ľudí na stromček dáva hromadu čokolády z vianočnej kolekcie. Túto čokoládu si radšej dajte len do misky na stôl, do stromčeka ju nedávajte. Každý, kto by si ju chcel odtrhnúť, sa buď popichať, alebo vám zhodí banky. Rovnako tak sa vyvarujte gýčovitým trblietavým vlascům. Tie len padajú a vy to musíte stále upratovať.