Ako sa starať o sviečky? Tipy, ako vyriešiť najčastejšie problémy

Zaobstarali ste si domov vonnú sviečku Terrace Jar alebo Colonial Candle? Potom pravdepodobne chcete, aby vám interiér prevoňala na čo najdlhšiu dobu. Aby ste skôr neskrátil životnosť vonného bytového doplnku, oplatí sa vedieť, ako sa o sviečky starať, respektíve ako vyriešiť najčastejšie problémy, ku ktorým môže pri pálení dekorácie dôjsť.

U sviečky je dôležité prvé zapálenie

Už ste niekedy počuli o tom, že má sviečka pamäť? V tomto prípade je podobná slonom, tí majú pamäť naozaj neprekonateľnú. Ale zatiaľ čo exotické zvieratá vyžadujú pravidelnú stravu, životnosť sviečky sa zase odvíja od jej prvého zapálenia. Ak to urobíte správne, vyhnete sa aj nevzhľadnému tunela.

Sviečku je vôbec prvýkrát nutné nechať tak dlho, kým sa dostatočne nezohreje až do krajov. Kontrolujte preto, či horí po celom svojom povrchu a nie len vo vnútri. Zvyčajne k tomu stačí dve až tri hodiny, aby ste dosiahli tento požadovaného efektu.

Keď sa tunel predsa len objavia

Môže sa však stať, že sa nechcený tunel vo sviečke predsa len objaví. Čo v takom prípade robiť? Jediným možným riešením je odstrániť prebytočný vosk. Ak teda nechcete so sviečkou gúľať, kým sa vosk po stranách úplne nerozpustí.

Knôt je potrebná pred každým zapálením zastrihnúť

Ak sa chcete vyvarovať čiernym nepekným škvrnám v nádobe sviečky, je potrebná pred každým zapálením knôt zastrihnúť, prípadne zalomiť. Úlomky potom odstráňte. Týmto sa vyvarujete čiernemu čouzení, a práve spomínaným škvrnám na nádobe.

Pozor na prievan a prúdiaci vzduch

Mnohým majiteľom sviečok sa v minulosti stalo, že pri zapálení sviečka doslova vzplanula. Čo v takom prípade robiť? Nielen, že hovoríme o pomerne nepekne následku nerovnomerného horenia, ale tiež sa voskom sviečky veľmi plytvá.

Tomuto nežiaducemu efektu sa však hravo vyhnete, ak budete bytový doplnok strážiť pred prievanom a prúdiacim vzduchom. Čiže sviečku nenechávajte napospas větrákům či klimatizáciu, vďaka tomu bude horieť úplne rovnomerne.