Ako mať rada sama seba, alebo nebuďte na seba príliš prísna

Takzvaná sebaláska je v súčasnej dobe veľmi skloňovaná téma. Ľudia sa nemajú z mnohých dôvodov radi, mnohokrát práve len preto, že im dokonalosť na sociálnych sieťach pokrivuje odraz v zrkadle. Lenže mať sa rád, veriť si, vážiť si seba samého – to je kľúč nielen k spokojnému, ale aj k úspešnému životu. Ako teda na to, aby sme napravili to, ako sa sledujeme, respektíve ako sa sami vidíme vo svojich očiach?

Utíšte svojho vlastného kritika

Každý človek má vo svojom vnútri svojho vlastného kritika. Je to skrátka taký spoločník, ktorého máme neustále po boku, aj keď by sme ho najradšej niekedy nechali doma. V praxi je to taký náš hlas, ktorý interpretuje veľmi často to, čo nechceme napríklad počuť alebo čoho sa obávame. V mnohých prípadoch je tým, čo nám zvyšuje tie nároky na seba samých. A tak by sme sa mali maximálne vynasnažiť o to, aby nešiel počuť tak veľa.

Každý človek by si mal uvedomiť, či tento hlas, ktorý nám znie v hlave, je skutočne ten náš hlas. Či sa náhodou nejedná o hlas nášho okolia alebo neustálu interpretáciu toho, čo nám niekto niekedy povedal.

Láskavosť na prvej priečke rebríčka

To, ako pristupujete k sebe samotnej sa odráža aj na tom, ako vás bude vnímať okolie. Preto pokiaľ k sebe nebudete láskaví, nemôže byť láskavý ani nikto iný k vám. Dalo by sa povedať, že láskavosť sa dnes považuje za takú sestru lásky, preto je kľúčová na ceste, keď k sebe budujete lepší vzťah.

Láskavosť sa do vášho života môže pretkať mnohými spôsobmi. Napríklad k sebe buďte dobrí vo chvíli, keď chvátate a sotva popadáte dych. Na chvíľu sa zastavte, v takej chvíli presne týmto prejavíte k sebe samotnej láskavosť.

Hovorte sami so sebou a píšte sebe

Aj keď to možno znie trochu ezotericky alebo neveriacky, keď sebe samej budete písať a urobíte z toho svoju vlastnú rutinu, budete si sama seba viac vážiť. Nemusíte si písať nič dlhé, stačí na malý papierik poznamenať, za čo ste dnes vďační, čo sa vám podarilo. Zrazu z toho budete mať plnú škatuľu dôvodov, prečo sa mať rada.