Ako doma vyčistiť vzduch? Žite v domácnosti bez alergénov a prachu

Patríte medzi alergikov? Potom pravdepodobne chcete mať svoju domácnosť bez nečistôt a bez akýchkoľvek alergénov. Chcete mať hlavne čisté ovzdušie, pretože to je základom všetkého. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú investovať do čističky vzduchu, ktorá by mohla vzduch v domácnosti nádherne prečistiť, poradíme vám iné spôsoby, ako si vzduch v interiéri vyčistiť tak, že sa vám v ňom bude žiť skutočne skvele.

Hovorí sa, že aj keď vzduch vonku nie je práve najčistejšie, doma máme vzduch ďaleko špinavšie ako vonku. Dôvodom je to, že vo vzduchu v interiéri poletuje ďaleko viac plesní a prachu, vonku sa s takým množstvom nečistôt vo vzduchu nestretneme. Keďže ale trávime veľkú veľa času práve doma, mali by sme sa snažiť o to, aby vzduch v interiéri bol naozaj čistý.

otvárajte okná

Pýtate sa, ako vyčistiť vzduch v interiéri? Prvé pravidlo znie – otvárajte každý deň okna. Aj keď je vonku zima, rovnako odporúčame okná otvoriť. Jedná sa o najrýchlejší a zároveň tiež najjednoduchší spôsob, ako vzduch v domácnosti nielen vyčistiť, ale tiež ho zvlhčiť a osviežiť. Ak nebudete dlho vetrať, v domácnosti a vo vzduchu narastie veľké množstvo oxidu uhličitého, ktorý navodí ospalosť a únavu.

perte uteráky

Vedeli ste, že v uterákoch sa usadzujú plesne a baktérie? Najmä, ak nie sú sušené vo vetranej miestnosti, ktorú kúpeľňa skrátka nebýva. Preto perte uteráky ideálne dvakrát do týždňa. Aj keď spotrebujete trochu viac vody, prospejete vášmu zdraviu, ktoré inak trpia. Spoločne s uteráky operte aj kúpeľňovú predložku, pokiaľ ju v kúpeľni máte.

vytierajte

Prach sa usadzuje hlavne na podlahu, preto nezabudnite na pravidelné vytieranie. Ak máte v miestnosti linoleum alebo dlaždice, vytierajte pokojne aj dvakrát do týždňa. Je to záležitosť chvíľky, ale opäť vám vaše zdravie poďakuje. Nebudete totiž dýchať prach a nebudete tak vyvolávať zbytočne alergie, ktoré vám len znepríjemňujú život.