Ako často sa má kúpať pes?

Domáci maznáčik je bežnou súčasťou snáď každej domácnosti. Niet sa čomu diviť, psíkovia sú väčšinou najobľúbenejšie a sú skvelou spoločnosťou vtedy, keď je niekto sám doma, či už z akéhokoľvek dôvodu. Je však nutné podotknúť, že o takého psíka by sa malo riadne starať. Ide však aj o to, či je vonku alebo doma. Domáce psíkovia sú väčšinou menších rás, pretože sa nemusí poctivo cvičiť a neurobia prípadne také škody, ako napríklad iné veľké rasy psov. Ak však máte záhradu, odporúča sa zaobstarať si väčšiu rasu psa, pretože predsa len strážny pes na záhrade má svoje isté miesto a mnohokrát ochráni celý dom oveľa lepšie, než napríklad najrôznejšie poplašné zariadenia, ktorých je aktuálne na trhu habadej.

Nech už však máte psa vonku alebo doma, musíte dbať na to, aby o neho bolo naozaj dobre postarané. Návšteva veterinára je podmienkou aspoň raz za rok, kedy sa zistí, či je psík v poriadku, ak to samozrejme nie je nutné niekedy skôr, keď sa u psíka prejavia nejaké príznaky choroby alebo niečoho podobného. Je ale nutné podotknúť, že najviac potrebné je to, aby sa psík pravidelne kúpal. Predsa len sa kúpe väčšinou len vtedy, kedy zapácha, ale psík by sa mal kúpať aspoň raz za mesiac či za dva mesiace. U psov je hygiena taky na prvom mieste.

Ako taká kúpeľ má prebiehať?

Samozrejme sa niekedy môže stať, že psíka budete kúpať omnoho častejšie, a to najmä vtedy, keď napríklad prídete z prechádzky domov, a psík bude špinavý. Lenže či už kúpete psa podľa odporúčaného čísla alebo nie, je nutné, aby ste ho kúpali poctivo s šampónom proti blchám. Po vykúpaní sa odporúča poliať ho vodou s octom (nezasahujte mu s ňou však do očí), kedy docielite lesklé a hladké srsti. Po uschnutí ho potom pokvapkajte prípravkom proti blchám a kliešťom – vyhnete sa potom návšteve veterinára.