Ako bojovať s únavou

Únava patrí medzi bežné stavy, ktoré nastupujú vo chvíli, keď je toho na človeka veľa. Je kľúčové rozoznávať, či sa jedná o psychickú alebo fyzickú únavu a na základe toho si určiť, ako s takou únavou vlastne bojovať.

Rád a systém

Veľmi dôležité je zmeniť chaos na poriadok a systém, urobiť si vo svojom živote poriadok, dobré je zaobstarať si diár, do ktorého si budete zaznamenávať všetky vaše aktivity (kedy má byť ktoré dieťa na akom krúžku, kedy máte ísť ku kaderníčke, kedy máte ísť k lekárovi atď.), dobré je si tiež písať úlohy na ďalší deň (napr. v nedeľu si sadnúť a napísať si pár bodov veci, ktoré musíte zariadiť v pondelok – nakúpiť, odviezť dieťa na futbal, dôjsť na poštu, v pondelok si zase napísať veci na utorok atď.)

Pitný režim

Dôležité je tiež dodržiavať pitný režim, vďaka ktorému si pomôžete nielen k peknej postave, ale odovzdajte dehydratácii, bolestiam hlavy a pod.

Zdravý životný štýl

Ďalším veľmi dôležitým faktorom je tiež stravovanie, raňajkovať kávu, alebo jesť až večer je samozrejme zle nielen pre vaše telo, ale pokiaľ nemáte denný a pravidelný prísun kvalitných potravín, únava sa dostaví okamžite, pretože telo je vyčerpané a nemá energiu z čoho brať

Pohyb

Veľa žien zastáva názor, že večer sú tak unavené po celom dni, že energiu na seba už jednoducho nemajú, to je veľká chyba a len výhovorky, každá žena akokoľvek vyťažená si nájde aspoň večer 30 minút sama na seba, aby sa mohla pretiahnuť a zacvičiť si, paradox je, že po cvičení sa cítite oddýchnuto, spadne z vás všetok stres a plná hlava starostí ao to kvalitnejší je potom aj spánok.

Na záver by sa teda dalo povedať, že všetko je to o hlave. Všetko je o tom, ako si svoj chaotický život prispôsobíte, pretože v živote matky je poriadok a systém veľmi dôležitý a zostane potom veľa času aj na samú seba, alebo na aktivity s rodinou, na ktoré vďaka svojho chaosu nemáte čas!