Aké topánky sú najvhodnejšie na jar?

Jar je obľúbené ročné obdobie mnohých ľudí. Predsa len sa v tomto období môžeme tešiť na príchod teplého počasia, na ktoré sme tak dlho a nedočkavo čakali. Tešili sme sa nielen na krásu rozkvitajúce prírody, ale aj na to, až protivný sneh roztopí. Predsa len čižmy nie sú práve obľúbenou obuvou, ktorú radi a s pýchou nosíme – bohužiaľ.

Jar je však aj symbolom pre akúsi obmenu šatníka a botníku. V šatníku už schovávame zimné kabáty a iné zimné oblečenie, medzi ktoré sa radí napríklad otepľovacia nohavice, ďalej čiapky alebo napríklad huňaté svetre a šály. Namiesto tohto oblečenia musíme radšej vyndat ľahší typy oblečenia, napríklad nejaké bundičky alebo aj šaty či sukne. V botníku zberáme rad obuvi, a to najmä čižmy, čižmy, snehule alebo obľúbené topánky tohto roku – Timberland s kožušinkou vnútri. Ani pre ne nie je v teplejších dňoch miesto, preto sa nie je čomu diviť, keď je rad ľudí zberá do vriec a ukladá k ročnému spánku. Pri vyberaní topánok, ktoré naopak zo zimného spánku prebudíme, však premýšľame, aké topánky budú najlepšie. Predsa len žabky ešte môžeme nechať odpočívať, pretože počas jari je naozaj ešte potrebovať nebudeme. Aké topánočky si teda stopercentne vytiahnuť začiatkom jari?

1. Tenisky

Vyberte či kúpte si nové tenisky do zbierky – to je presne tá obuv, na ktorú sme sa počas celej zimy tak nedočkavo tešili. Predsa len sme sa s obuvou hrozne neradi lúčili, preto sa nie je čomu diviť, keď sa s ňou tak radi opäť stretávame. Mnoho ľudí chodí v teniskách aj cez zimu, ale keď je zima vážne krutá a teploty dosahujú pod mínus dvadsať stupňov Celzia a sneh dosahuje takmer po kolená, nedá sa nič robiť a musíme vytiahnuť neobľúbené čižmy. Tenisky teda naozaj odkladáme na teplejšie obdobie a to momentálne už určite prišlo!

2. Balerínky

Ženy budú určite nadšené, pretože s chuťou môžu vybrať z hĺbky botníku i baleríny. Jedná sa o vkusný kúsok, ktorý ich môže sprevádzať počas každého teplého dňa. Sú zárukou istej elegancie a formality, preto si ich nebojte kúpiť predovšetkým k šatám, ale aj k džínsom.

3. Chelsea topánky

Ak však prší, čo sa samozrejme môže počas jarných dní stáť, nevoľte ani jednu z predošlých možností, pretože budete riskovať, že vám do topánok riadne natečie. Radšej sa zamerajte na krytú a pevnú obuv, a to na štýlové a teraz veľmi moderné Chelsea topánky. Tieto topánky sú absolútnym skvostom. Ide o uzavretú obuv, ktorá má po bokoch gumu.