Aké topánky sa najlepšie hodí k čiernym šatám?

Letné mesiace sa nezaobídu bez pekných šiat, vďaka ktorým nebude ženám také teplo, aké by im bolo napríklad v rifliach. Takých krásnych čiernych šiat existuje hneď celý rad. Najobľúbenejšie sú predovšetkým upnuté šaty na ramienka, ktoré dĺžkou siahajú len pod zadok. U formálnejších typoch žien však bodujú predovšetkým šaty nad kolená bez rukávov. Keď mu sa blíži napríklad plesová sezóna, určite dominujú v šatníkoch žien predovšetkým dlhé čierne večerné róby, ktorými nadchnú nielen seba, ale aj svojich blízkych a ďalšie okolie. Jednu dobu boli taky populárne čierne asymetrické šaty, ktoré boli vzadu dlhšie ako vpredu. To bol vcelku obľúbený hit mnohých žien. Lenže ten rovnako rýchlo, ako prišiel, tak aj odišiel, ale nikto nad tým práve dvakrát netruchlil. 

Mnoho žien si však pri obliekaní týchto šiat kladú otázku, aké si k nim majú obuť topánky. Predsa len sú topánky výrazným doplnkom celého looku a každý musí brať ohľad na to, čo má na nohách. Preto si poďme povedať tie najaktuálnejšie moderné hity, ktoré bodujú v kombinácii s čiernymi šatami. 

  1. Tenisky? A prečo nie? 

Čierne šaty sa teraz spája najmä so športovým štýlom. Môžu sa totiž zladiť s obľúbenými teniskami, a tak sa ženy vyhnú bolestím nôh, ktoré sú často spôsobené predovšetkým šialenými podpätky alebo malými lodičkami. Možno by sme sa mali zamerať predovšetkým na športovejší botasky rôznych značiek, ak chceme šaty kombinovať napríklad ešte s kabátikom. Ak však je také teplo, že aj v šatách sa budete potiť, voľte klasické plátené tenisky. 

  1. Elegantnosť v lodičkách, balerínkach a sandálkoch 

Samozrejme ak ste zástancami klasického vzhľadu šat, tak sa rozhodne nebudete púšťať do kombinácií s teniskami. Radšej zvolíte klasické lodičky, ktoré sa hodia k formálnejším typom žien či na plesy. Pre letné horúce dni sa hodí predovšetkým balerínky alebo obľúbené sandálky. Tie navyše v súčasnosti prechádzajú istú revolúciou. „In“ sú predovšetkým zaväzovacie tipy.