Aké šperky voliť k elegantnému looku?

U mnohých žien raz príde deň, kedy sa musí nachystať na takú príležitosť alebo udalosť, na ktorú sa bohužiaľ nehodí len tak kadejaké ležérne basic tričko s potlačou alebo bez, roztrhané džínsy a obľúbené tenisky. Niekedy sa skrátka musíme obliecť elegantne, pretože si to daná príležitosti či udalosť vyžaduje. Najčastejšie sa jedná napríklad o svadby, ďalej tiež o hostiny, slávnostné slávenie výročia s partnerom, ďalej treba o slávnostný obed s rodinou. Takýchto príležitostí je skrátka habadej a my by sme mali pochopiť, že na takéto príležitosti musíme voliť trochu štýlovejšie look než len obyčajnú pohodlnosť. 

Väčšinou volíme šaty, ale vďaka tomu, že sa v poslednej dobe stali populárne najmä úzke cigaretové nohavice, potom sú dobrou voľbou taky. K nim sa však hodí predovšetkým košele alebo elegantné top. Na nohy potom dáme väčšinou lodičky alebo pohodlnejšie poltopánky, ktoré sú pohodlnejšie variantom. Ovšem ku každému elegantnému looku je potrebný aj nejaký šperk. Aké šperky voliť a ako ich kombinovať? 

Nekombinujte masívne náhrdelníky s masívnymi náušnicami! 

Základným pravidlom pri výbere šperkov je to, že volíme buď masívne náhrdelník, alebo masívne náušnice, ak chceme teda zvoliť masívne formu šperkov. Šperky volíme na základe výstrihu a celkového looku. Ak máme väčší výstrih, potom by sme mali siahnuť radšej po masívnych náušniciach alebo obyčajnom retiazke, ktorý je takmer neviditeľný, ktorý môžeme skombinovať napríklad s jemnými náušnicami. Ak výstrih skoro žiadny nemáme, potom voľme rozhodne masívny náhrdelník, ku ktorému potom môžeme, ale samozrejme nemusíme, dávať aj miniatúrne takmer neviditeľné náušnice. Ak zvolíme hodinky, dbajme na to, aby neboli inak farebné ako zvyšok šperkov. Ďalším pravidlom je to, že sa nekombinujú zlaté a strieborné prvky. To isté platí napríklad u náramkov alebo napríklad ešte u náramkov na nohy k členku. Všetko k sebe musia ladiť – inak sa pokazí aj ten najlepší elegantný look.