Aké potraviny nepatria do chladničky, ale napriek tomu sa do nej dávajú?

Ľudia sú zvyknutí nejednu potravinu dávať do chladničky, lenže pravdou je, že nie všetky potraviny, ktoré sa bežne do chladničky dávajú, do chladničky tiež patrí. Napríklad také banány sa ľudia naučili do chladničky dávať v domnení, že v chladničke banány dlhšie vydrží. Ale pravdou je, že v chladničke banány stratí chuť a zhnednú, neskôr sa z nich stáva blato. Síce spomalíte, ak nie úplne zastavíte proces zrenia, ale chuťovo ho poškodíte. Banán však nie je jediné ovocie, respektíve potravina, ktorá do chladničky nepatrí.

Aby ste nezničili to dobré, čo sa v jednotlivých potravinách nachádza a čo ničíme tým, že dávame potraviny do chladničky, prezradíme si najčastejšie potraviny, ktoré do chladničky nepatrí, napriek tomu je tam vo väčšine domácností nájdeme.

Uhorka nepatrí do chladničky

Či už by ste prišli do akejkoľvek domácnosti, našli by ste uhorku pravdepodobne v chladničke. Lenže uhorka do chladničky rozhodne nepatrí. Práve v chladničke uhorka mäkne. Pokiaľ ju predsa len chcete mať v chladničke, je nutné ju umyť a zabaliť do plastovej fólie, len tak sa zamedzí vstupu vlhkosti, ktorá je dôvodom mäknutie uhorky.

Cibuľa tiež do chladničky nepatrí

Okrem uhorky mnohí ľudia dávajú do chladničky cibuľu. Lenže cibule tiež nemá, čo robiť v chladničke. Je nutné ju skladovať na suchom mieste bez vlhkosti, inak chytí pleseň a zmäkne. To je napokon dôvod, prečo cibule v chladničke nemá svoje miesto. Skladujte ju v spomínanom suchu, a to ideálne čo najďalej od zemiakov.

Kedy dať melón do chladničky

V lete sa vo väčšine domácností nachádza melón. S tým súvisí otázka – kedy melón do chladničky patrí a kedy nie? Melón by sme nemali dávať do chladničky, pokiaľ ešte nie je rozkrojený. Dôvodom toho je fakt, že keď je v celku, tak stále ešte dozrieva. Pokiaľ ho však rozkrojíme, tým proces zrenia ukončíme a do chladničky ho pokojne dať môžeme.

Konzervy tuniaka nemajú v chladničke miesto

Ani konzervy tuniaka alebo iné ryby nemajú v chladničke svoje miesto. Veď ani v obchodoch neberiete konzervy tuniaka z chladničky alebo áno? V konzerve mimo chladničke vydrží tuniak pekne dlhú dobu, pokiaľ teda nie je konzerva otvorená.