Aké kvety si kúpiť do vázy, aby vydržali dlho?

V každej domácnosti sa predovšetkým ženy starajú o to, aby domácnosť bola naozaj krásna a aby sa v nej dobre cítila celá rodina. Stará sa o to, aby bolo večné upratané podľa želania manžela, ďalej je vždy perfektne zariadené podľa aktuálnych módnych trendov, o ktorých sa dočítala v časopise, ďalej je na stole vždy upečená buchta, aby mal manžel čo maškrtiť, keď príde z práce. Ostatne mnohokrát je aj na mužovi, aby sa trochu odvďačil svojej manželke, preto raz za čas by jej mohol priniesť nejakú pozornosť, ktorú jej absolútne zastaví dych. Nemusí to byť drahý šperk alebo veľký plyšový medveď, ktorý je v súčasnosti ako darček naozaj obľúbený, ale môže to byť len drobná maličkosť, ktorá robí deň. 

Medzi také drobnosti patrí napríklad kvetina. Stačí jedna ruža do vázy, ale ak chcete urobiť radosť ešte väčšia, potom to skúste jednoznačne s menším Puget obľúbených kvetín. Keď však kvetinu kupujete, pravdepodobne sa zameriavate na to, aby vám naozaj dlho vydržala. Niet sa čomu čudovať, veď kvety v dnešnej dobe nestojí babku, a tak chcete, aby krása kvetov trvala minimálne týždeň. V tom okamihu vám však pani kvetinárka neporadí mnohokrát to, čo dlho vydrží, ale šupne vám niečo, čoho sa potrebuje nutne zbaviť, aby to nemusela vyhadzovať. Preto by ste radšej mali poznať také druhy kvetov, ktoré vám rozhodne len tak neskapou. 

Aké druhy kvetov vydrží aspoň týždeň? 

Medzi obľúbené kvety, ktoré sú obľúbené hlavne preto, že dlho vydrží, patrí rozhodne chryzantémy. Vo váze sú moc krásne a do domácnosti prinesú trochu vonku. Predsa len také chryzantémy sú absolútne fenomenálne už z toho dôvodu, že vyzerajú ako lúčne kvety. Lenže to v mnohých prípadoch mužom nie je dosť dobré, a tak sa rozhodnú pre niečo iné. Ak by ste zatúžili po ružiach, potom zakaždým voľte tie, čo majú tučný stonku. Čím hrubšie ho majú, tým dlhšie vám kvetina vo váze vydrží. S tenkým stonkou sa ruže neoplatí brať, pretože vám do dvoch dní vo váze umrie. Keď mu chcete však niečo originálne, voľte frézie. Sú to drobná kvietky, preto ich musíte kúpiť viac a sú pomerne drahšie, napriek tomu ich krása nepozná medze. Vo váze vydrží dokonca aj štrnásť dní a kytica z nich je naozaj fenomenálne. Navyše nádherne vonia! Medzi ďalšie dlhotrvajúce kvety patrí rozhodne ľalie, pokiaľ nie sú roztvorené, a ďalej tiež alstra, ktorá vydrží taky minimálne štrnásť dní.