Aké krajiny Európskej únie stoja za návštevu?

Pokiaľ plánujete nejakú chvíľku cestovať, potom sa rozhodne najskôr pozrite na miesta v Českej republike, ktoré stoja za návštevu. Je ich tu totiž toľko, že vás určite nejaké miesto doslova nadchne. Ale ak ste zástancom skôr toho, že sa vydáte niekam do zahraničia, neodchádzajte ďaleko. Predsa len sa ponúkajú krásne krajiny aj v Európskej únii, ktoré stoja za návštevu. Mnohé totiž skrývajú nevýslovné krásy, ktoré sú obsiahnuté hlavne v pamiatkach.

Ak teda zvažujete, že sa vydáte niekam do zahraničia, aby ste poznali okolitý svet, potom sa nechajte inšpirovať nasledujúcimi tipmi, ktoré vám rozhodne zaručia to, že nebudete ľutovať, že ste do danej krajiny prileteli či prišli. Európska únia v sebe skrýva naozaj krásne miesta, ktoré stoja za návštevu a ktoré sa vám vryjú do pamäti na celý život.

Francúzsko

Hlavným kandidátom na mesto, do ktorého sa rozhodne oplatí vycestovať, je rozhodne Francúzsko. Tá je obľúbená najmä zamilovanými pármi, pretože sa jedná o krajinu lásky a romantiky. Milujú to tu však aj ženy nadšené do módy a aj páni, ktorí milujú víno. Ostatne obľúbená je táto krajina aj u tých, ktorí milujú kultúru a pamiatky. Tých sa tu totiž nájde skutočne mnoho. Medzi také sa radí napríklad Víťazný oblúk v Paríži, ďalej samozrejme Eiffelova veža, nesmie sa zabudnúť ani na Katedrálu Notre-Dame či Námestie Svornosti.

Taliansko

Ďalšou krajinou, ktorá môže veľa ponúknuť, je obľúbené Taliansko. Tá ponúka hlavne skvelé a nevšedné pamiatky, medzi ktoré sa radí Colosseum, ďalej tiež Palatine Hill, potom samozrejme fontána di Trevi, ktorá plní všetky naše priania.

Grécko

Grécko je v poslednej dobe obľúbenou dovolenkovou destináciou, pretože sa práve sem dostanete za relatívne dobré peniaze. Ide navyše o krásnu krajinu, ktorá je bohatá na pamiatky. Až tu budete, navštívte Atény, v ktorých nájdete skvosty v podobe chrámov, ktoré vám vyrazia dych.

Španielsko

Španielsko je ďalšou dobrou zastávkou pri akomkoľvek cestovaní. Ľudia sem väčšinou jazdia za krásnym morom, ale more nie je to jediné, čím sa táto krajina môže chváliť. Medzi obľúbené mestá, v ktorých sa nachádza mnoho pamiatok a kúzelných miest, sa radí napríklad Granada alebo napríklad aj Barcelona. Nadšenci futbalu tiež zamieria aj do Madridu.