15 top trendy na jar-leto 2019

Hoci oblečenie moc ľudí nerieši, tak sa o módu zaujímajú. Aktuálne módne hity sledujú teenageri. Starší ľudia záujem o módu postupne ztrácejí.Pro zaujímavosť na slovenskom je takmer o desatinu vyšší záujem o módne trendy, než je európsky a americký priemer. 

Tak, aké oblečenie bude tento rok trendy? 

Ružová so snahou, aby vynikla celková ženskosť. Obrovské ramená ultramini, nohavičkové banány, obrie ozdoby, kovový lesk a kovový závit, volániky … V lete sa budú ukazovať nohy a ramená v celej svojej kráse. 

Ružová farba ovládne naše šatníky 

Ružová je módne vo všetkých odtieňoch – mäkké prachové fuchsie, budete na svojom vrchole. Dievčatá si splní sen a budú nosiť šaty ako bábiky alebo princezničky. Ružová s červenou a ružová s fialovou, môžete kombinovať najintenzívnejší odtiene ružovej až ohnivo červené. A ak vás prestane ružová baviť, módne je aj modrá a oranžová, nosí sa studená modro-šedé paleta farieb. 

rozviaty oblek 

In sú opäť klasické obleky v pánskom štýle, ktoré sa počas niekoľkých posledných sezón pevne usadili vo skrine módy. Čím väčšia ramená, klopy, spony, rukávy – tým lepšie. 

slušivá kombinéza 

Moderná mladé ženy upnuté kombinézy milujú. V tohtoročnej sezóne musí byť model so zipsom vpredu a krátkymi alebo dlhými rukávmi. 

Športové oblečenie 

Je kladený väčší dôraz na farby, objemné bundy, nylonové nohavice v cyklistickom štýle. 

pólo 

Klasické tričko s golierom na zips v novej sezóne bude mať nejaký druh príchuti: provokatívne nápis, kapucňa alebo „háčik“ full-length. 

pásy 

Vždy sú v móde, ale teraz hlavne agresívne. Horizontálne a vertikálne zároveň, široké a úzke. 

kolieska 

Biele alebo farebné, ale nie nevyhnutne na čiernom pozadí. 

kvety 

Existujú dve hlavné oblasti: frank cigánska pestrosť, ktorá je vhodnejšia pre brunetky či naivný geometrie 60. – pre dievčatá s blond vlasmi. Alebo vice versa. 

šaty 

Veľmi módne sú vrecovité šaty, alebo podobné, na jednej strane, na druhej odevy starovekých Grékov; a ďalšie, ako by ste boli pripútanie na padáku, ale pohodlné a vhodné na akúkoľvek postavu. 

Dôraz na hruď 

Nosia sa neslušné hlboké výstrihy, asymetrické výstrihy a komplikované zvončeky a píšťalky na hrudi – ďalší spôsob, ako upútať pozornosť opačného pohlavia. 

Transparentné biele šaty 

Crisp biele letné šaty – win-win. Leto a biele šaty na zem alebo pod kolená. 

Ozdoby v podobe srdca 

Skvelý spôsob, ako ukázať, že nie ste len karieristi, ale tiež veľmi zraniteľná duša. 

Pastorale 

Širokým okrajom slameného klobúka skryte svoju tvár, objemná bavlnená blúzka, široká sukňa alebo nohavice s veľmi vysokým pásom – paráda. 

Logo a slogany 

Tričká s rôznymi hláškami proste frčia. Tento silný trend sa stále opakuje. 

Baby-doll šaty 

Šaty ako pre bábiku sú naozaj veľmi moderné: od mini až po maxi, pastelové farby, úspešne zdôrazňujúce pás a bohato zdobené volánikmi.