Za aké choroby môže lenivosť?

Aj keď väčšina ľudí doslova umiera, keď dostane nádchu, verte, že sú medzi nami ďaleko horšie choroby, ktoré človek môže dostať. Zatiaľ čo za niektorých môže slabý imunitný systém, ktorý sa ľahko nechá napadnúť baktériami či vírusmi, za iné choroby môžu naše gény. A potom je tu ďalší dôvod chorôb, a tým je lenivosť. Vedeli ste, že lenivosť môže napríklad za choroby srdca?

Choroby srdca spôsobené lenivosťou

Najmä v posledných mesiacoch, kedy sme boli odkázaní len na seba vo svojich domácnostiach, pretože sme prakticky nikam nemohli chodiť, mnoho ľudí prepadlo lenivosti. Lenže to je niečo, čomu je dobré sa rýchlo odnaučiť, inak nás môžu postihnúť choroby, s ktorými by sme sa inak stretávať nemuseli. Hovoríme konkrétne o chorobách srdca, ktoré sú často spôsobené práve nedostatkom pohybu či s nadváhou, ktorá sa s lenivosťou bohužiaľ spája.

Keďže sú choroby srdca jednou z najčastejších príčin úmrtí v Českej republike, mnoho doktorov apeluje na to, aby ľudia žijem aktívnejšie a prakticky denne robili niečo pre svoje zdravie. Človek sa nemusí vzdávať obľúbeného seriálu a zároveň nemusí tráviť hodiny v posilňovni. Stačí len ísť do obchodu pešo namiesto toho, aby sa išlo autom.

Cukrovka je taktiež spôsobená lenivosťou

Ďalším ochorením, za ktoré môže taktiež lenivosť, je cukrovka. Samozrejme za cukrovku sa nemôže vo všetkých prípadoch, ale veľmi často za cukrovkou druhého typu lenivosť stojí. To napokon potvrdzujú aj lekári, ktorí konštatujú, že za cukrovkou stojí nedostatočná fyzická aktivita.

A opäť aj tejto chorobe možno predchádzať len tak, že sa začne chodiť pešo a začne sa klásť dôraz na lepšie stravovanie, ktoré bude postrádať vyprážané potraviny a naopak ktoré bude obsahovať skôr zeleninu, ovocie a potraviny obsahujúce telu potrebné živiny, ako sú minerály, aminokyseliny a ďalšie látky.

Lenivosť ďalej môže napríklad za psychické problémy či za obezitu.