Vykúzlite nové oblečenie zo starých kúskov

v poslednej dobe necháva veľa inšpirovať minulosťou, preto sa nie je čomu diviť, keď namiesto míňanie začínajú ľudia, predovšetkým nákupné maniačka, prehrabávať svoje staré skrine a začínajú pátrať v rôznych kútoch domu, kde by takéto kúsky ešte mohli zohnať. Kúsky, ktoré totiž nájdete na pultoch obchodu a o ktorých stopercentne viete, že ich máte doma, sú väčšinou veľmi drahé, preto sa neukvapujte a nekupujte ich hneď, ako ich uvidíte. Radšej sa rozhodnite najskôr urobiť doma veľkú čistku a treba vďaka nájdeným kúskom nájdete presne to, čo ste videli na pultoch obchodov. Ak nájdete také kúsky, ktoré sú stále slušné, a myslíte si, že keby boli v móde, ešte by ste ich aj nosili, nevyhadzujte ich, ale skúste si z nich vytvoriť nové moderné trendy, nad ktorými budú len závistlivo pretekať oči vašich kamarátok. 

  1. Staré džínsy

Ak máte doma staré džínsy, ktoré vám napodiv aj po tých rokoch naozaj sadnú, nevyhadzujte ich. Ak sa vám páči strihovo a sú relatívne aj úzke, rozhodnite sa z nich vykúzliť trend s holým kolenami. Jednoducho je len rozstrihnite v oblasti kolien a trochu vytahejte nitky, aby to vyzeralo, že ste ich tak kúpili, nie že ste ich práve rozstrihol. Keď mu máte doma skvelé džínsy, ktoré sú však rozstrapkané pri členkoch, ani s tými to nevzdávajte. Jednoducho vezmite nožnice a ledabolo je rozstrihnite. Nemusí sa ani jednať o rovný strih. Ledabolo zakončené džínsy sú dnes veľmi „in“. Keď mu máte napríklad nesympatickú dieru na stehne, ani teraz to nevzdávajte. Jednoducho na ňu našite obľúbenú nášivku, najlepšie farebnú. Nášivky sú totiž dnes úplne unikátne a skvelé! 

  1. Batohy

Aj doplnky patria k akýmkoľvek outfitom. Najmä potom ak ide o kabelky alebo o batohy. Ak by ste našli v skrini napríklad starý batoh, ktorý je na rôznych miestach ošúchaný, nerobte si z toho hlavu. Jednoducho všetky nesympatická miesta zalátujte nejakými nášivkami alebo inými nažehľovacími obrázky. Čím praštěnější, tým modernejšie a lepšie!