Stoklasa

Značku Stoklasa odštartoval zlatý gombík. Ten bol totiž pred rokom 1990 v Českej republike úplne nedostatkovým tovarom. Pokiaľ si chcela žena nechať ušiť model podľa známych zahraničných časopisov, kde dominovali zlaté gombíky, mala smolu, pretože tie proste v tej dobe u nás neboli k zohnaniu. Vtedy sa pre nich jazdilo až do Poľska. Tam bolo zohnaniu všetko, nielen gombíky, ale aj zlaté nite, vypchávky a ďalšie doplnky, ktoré na našom trhu v tú dobu boli úplne nedostatkovým tovarom. V tú dobu sa zrodil nápad a z neho potom firma Stoklasa. Značku Stoklasa založil Ing. Leo Stoklasa a spolu so ženou otvorili tiež vlastné veľkosklad, kedy sortiment galantérneho tovaru nakupovali vo vtedajšom Československu a najmä aj v Poľsku. 

Značka Stoklasa 

Značka Stoklasa si zriadila prvýkrát svoje zázemie v dome rodičov, a pretože cezhraničný dovoz neboli v čase deväťdesiatych rokov bežné, sortiment bol pre zákazníkov veľmi zaujímavý. Tu sa tiež zrodili obchodní zástupcovia objíždějící naloženým autom obchody a okrem majiteľa jazdili aj obchodní zástupcovia, ktorí vo firemných autách naložených tovarom obchádzali celej Česko aj Slovensko, Poľsko i Maďarsko. Bolo to veľmi náročné na čas aj na ľudí a veľmi nákladné. Potom prišla doba internetu a všetko sa významne zjednodušilo. 70% obchodných transakcií sa dnes už uskutoční skrz internet. Spočiatku polovicu obchodu tvoril dovoz a druhú polovicu vývoz. 

Galantérna doplnky Stoklasa 

V dnešnej dobe sa situácia mení v prospech vyvážaného tovaru. Z pôvodných 3. zamestnancov je teraz 390. Ponuka tovaru tejto značky je veľmi zaujímavá. Galantérnych doplnkov je tu nepreberné množstvo. Okrem gombíkov a niťou je to veľa aplikácií, doplnkov do vlasov, čeleniek, šperkov a dámskych pančúch. Nájdete tu zipsy, stuhy i čipky. Rôzne kreatívne potreby, korálky, dekorácie, bižutéria, módne doplnky, tašky a kabelky. Proste všetko, čo robí ženu ženou. Ale aj traky pre mužov a pánske tašky či manžetové gombíky.