Španielsko: krajiny tanca a spevu!

Chcete zažiť pár dní na mieste, kde sa budete cítiť skvele? Túžite po dovolenke v teplom kraji, ale nudí vás preplnené pláže v Chorvátsku či iná obdobná miesta? Potom sa vydajte do Španielska. Aj napriek tomu, že sa tu nachádza aj pláže, ktoré nie sú práve prázdne, tak sa stále dajú nájsť nádherné miesta, ktorá vám vyčarujú úsmev na tvári pre svoju krásu a originalitu, ktorú sa väčšina krajín pýšiť nemôže. Španielsko však áno!

V lete len pre milovníkov tepla!

Aby ste boli s výletom do Španielska spokojní, musíte mať radi horúco. Teplota sa tu väčšinou pohybuje okolo tridsiatich stupňov, ale ojedinelé nie sú ani vyššie teploty. Jasnou súčasťou vašej batožiny by preto mali byť plavky a to, aj keď nebudete blízkosti mora. Španieli sú totiž známi tým, že majú verejné bazény aj v malých dedinách. Dôvod prečo tomu tak je, je zrejme jasný.

A čo Španieli?

Ďalším dôvodom, prečo navštíviť túto krajinu, je bezpochyby španielsky temperament. Španieli sú proste živí. Nenechajú si utiecť žiadnu zábavu. Nemajú problém začať tancovať na ulici alebo spievať pred zhromaždením ľudí. Sú svoji a sú za to radi. Vie jednoducho ukázať ľuďom, že život si možno poriadne užiť a nerobia si vrásky z toho, že to môže vyzerať trápne.

Pravdou ale je, že sa tam anglicky príliš nedohodnete, čo môže byť občas trochu problém. Záleží na mieste, kde budete ubytovaní. Vo veľkom meste je to jednoduchšie, ale veríme, že v menšom to tiež zvládnete. Mladí Španieli poväčšinou zvládajú angličtinu dobre a treba dodať, že sa naozaj netreba obávať, že by vám tam niekto nechcel pomôcť. Ľudia sú tu veľmi milí a ochotní. Prípadná domluva nohami a rukami či čímkoľvek čo je k dispozícii to vždy istí.

Siesta je samozrejme na mieste! Preto sa nečudujte, keď medzi treťou až piatou popoludňajší hodinou budú všetky obchody zatvorené. K tomu všetkému tu obchody poväčšinou otvárajú až okolo desiatej hodiny dopoludnia, takže ranné vtáčatá si budú musieť počkať. Naopak, v noci to tu žije. Odporúčam sa nad týmto povzniesť a skúsiť sa prispôsobiť ich režimu. Uvidíte, že sa budete cítiť uvoľnene. Španielsko je proste raj.