Retro štýl je opäť „in“

Módne štýly minulosti sa opäť vracia! A to nie je reč len o móde ako takej. Samozrejme aj v nej sa stretávame s kúskami, ktoré nosili štyridsaťročnej mamičky v mladosti. Ich dcéry teda môžu jasať, pretože nemusia míňať majland za džínsové bundy, šnurovacie topánky alebo kožuchy. Trendy sa navracia aj v oblasti bývania. Konkrétne sa vracia všetkým známym a všade preslávený – retro štýl.

Pod týmto pojmom si predstavíme prevažne módu, o tom niet sporu. Zo všetkého najskôr sa nám vybaví dlhé riasené či „áčkové“ sukne do pása. Ďalej tiež hrubé čelenky, ktoré ženy nosili snáď k akémukoľvek outfitu. Iste si spomenieme na farby – tie doslova dominovali tomuto štýlu. S nimi frčali aj vzory. Bodky, geometrické tvary alebo gýčovité kvety mali svoje čestné miesto snáď na každom kúsku oblečenia. S retro štýlom sa spája aj výstrely v odbore kaderníctvo. Zdvihnutej ofiny zamotané do špirály boli jasným trendom číslo jedna.

Retro štýl sa ale netýkal len týchto oblastí, naozaj bol poznať aj v domácnostiach. Určite si vybavíte výrazne červené hrnca alebo hrnčeky rovnakej farby, ale navyše s bodkami. Ďalej vzorované tanieriky či šálky na čaj. Verte tomu alebo nie, aj tento hit sa tento rok opäť navracia.

Nielen v našich kuchyniach

Retro vybavenie domácnosti sa však netýka len, už spomínané, kuchyne. Premieta sa do akejkoľvek miestnosti doma. Napríklad v spálni – keďže sa vracia masívny nábytok, skvele ho doplníte práve doplnky tohto štýlu. Trebárs klasické staré budíky, ktorých zvuk je ten neotřesnější, ktorý sme kedy počuli. Nemusíme ho ale naťahovať, môže slúžiť len na parádu. Obrovským hitom sa stala aj zrkadlá – tá priestranná a veľká. Napodiv sa taktiež môžu radiť do štýlu retro.

Dominujúci farbou stále zostáva červená, teda aj do tejto farebnej kombinácie môžete zladiť danú miestnosť vášho domu. Retro kúskov sú teraz plné obchody, stačí si vybrať. Tie najväčšie poklady ale nájdete prevažne v obchodnom dome IKEA alebo v rôznych vetešnictví.