Pustite krásu jesene aj domov

A máme tu jedno z najfarebnejších obdobie v celom roku. Niekto jeseň nemá práve veľmi v obľube kvôli jeho daždivým dňom. Iný ho zasa miluje pre jeho krásnu farebnosť. Tak či onak, každý by si mal svoj domov skrášľovať a prečo nie teda v duchu jesene?

Do tvorby jesenných dekorácií môžeme zapojiť aj deti a urobiť si tak napríklad pekné popoludnie.

Záleží na každom, čo by si rád vytvoril. Niekto má radšej veniec na stôl a inému sa viac páči ozdobené vchodové dvere napríklad. Tu sa nápaditosti medze nekladú.

My sa dnes vrhneme na závesný veniec na dvere. Kde si ho umiestnite vy, necháme na našom úsudku.

Čo budeme potrebovať?

V prvom rade je potrebné pozbierať materiál, z ktorého budeme tvoriť. Ak máte tú možnosť, zájdite si na príjemnú prechádzku jesenné prírodou a nazbierajte si to, čo by sa vám na venci páčilo. Farebné lístie, šípky, gaštany, mach atď.

V kvetinárstve si potom kúpte veniec vo veľkosti, ktorá vám bude vyhovovať.

Keďže veniec chceme zavesiť tak veľmi dôležitá je lepiaca pištoľ alebo drôtiky, ktorými budeme vybraný materiál lepiť na veniec.

Ak máte všetko, čo je potrebné už si stačí len uvariť teplý čaj a pustiť sa do práce.

Na veniec postupne lepte podľa vášho vkusu vybranej dary prírody. Myslite na to, že menej je niekedy viac a dnes sa preferuje jednoduchosť.

Keď bude veniec hotový, nechajte ho dôkladne zaschnúť a potom opatrne umiestnite na vchodové dvere. Budete milo prekvapení, ako na vaše návštevy aj na vás samotných bude veniec pôsobiť a vždy keď budete prichádzať domov, spomeniete si, na chvíle kedy ste ho tvorili.