Pravidelná prebierka šatníka: Značkových kúskov sa nezbavujte

Naši predkovia mali vo zvyku pravidelne upratovať, triediť šatník. Aj my by sme sa mali tohto prastarého zvyku držať, aj pokiaľ ide o oblečenie. Skúste si aspoň dvakrát ročne vyhradiť termín na prebierku šatníka. Miznúť by mali hlavne nie príliš kvalitné sezónne veci. Naopak značkové kúsky si nechajte.

Očista pomáha zbaviť sa minulosti

Obnova šatníka je veľmi dôležitá. Zbavujete sa starého, aby ste dokázali dať priestor novému. Sú národy, ktoré svoje staré oblečenie dokonca pálili. Dôvodom nebolo pohŕdanie alebo rozmarnosť z dostatku, ale snaha očistiť sa od minulosti. Vy tak ďaleko rozhodne nezachádzajte. Oveľa zmysluplnejšie je, poslať oblečenie ďalej na charitu chudobným a potrebným. Vďaka tomu si urobíte miesto v skrini. Tento prístup vás tiež naučí kupovať si kvalitné, značkové veci. Tie totiž rozhodne nie sú na jednu sezónu. Trebárs tašky Calvin Klein, Armani alebo Guess vám budú robiť spoločníka oveľa dlhšiu dobu. Sú kvalitné a nadčasové.

Nejde o žiadny snobizmus

Občas stojí za to oživiť outfit novú kabelkou, ktorá na rozdiel od šiat starne oveľa pomalšie. Značková kabelka je výbornou investíciou, najmä ak všetko doladíte do najmenších detailov a súčasťou bude aj v nej dômyselne ukrytá značková peňaženka. Nezabudnite, že značkové módny tovar vám ponúkne záruku v perfektnej kvalite. Aby sa vám dobre a pohodlne šlapalo po mestských chodníkoch aj v prírode, v kurze je aj jarná obnova botníku. Značková obuv u vás dostane svoje miesto. Žiadna zo žien totiž nie je tak bohatá, aby si mohla kupovať lacné nekvalitné veci. Podobné nákupy totiž vyjdú nakoniec veľmi draho. Neutrácajte zbytočne za nízku kvalitu. Značkový tovar nie je snobizmus. Keď ho dobre vyberiete, má prakticky univerzálne nositeľnosť, hodí sa k mnohým rôznym odevom a vydrží vám pokojne aj dlhé roky.