Praktické rady, ktoré ocenia milovníci fuchsií

Pestujete na svojej záhrade alebo v kvetináčoch fuchsie? Potom iste viete, že tieto krásne, farebné kvety nie sú tak nenáročné, ako sa o nich hovorí. Samozrejme nepatrí ani k tým extrémne náročným rastlinám, o ktoré sa môžu starať len záhradníci profesionáli, ale nie sú ani to najjednoduchšie, čo si môžete nasadiť do kvetináča na balkón. Ak sa však pre tieto krásne kvetiny rozhodnete, pomôžeme vám. Poradíme vám, ako sa o fuchsie starať. Všetko dôležité sme pre vás vypísali do niekoľkých bodov, ktoré slúžia ako praktické rady, ktoré ocení každý milovník a pestovateľ fuchsií. 

Vedeli ste, že fuchsie musíte hnojiť dvakrát týždenne? 

Málokto to vie, ale fuchsie vyžadujú pravidelnú dávku živín, ktoré im pomáhajú krásne a farebne rast. Ak im živiny nedodáte aspoň dvakrát týždenne, nemôžete sa tešiť z krásne rastúcej kvety, ktorej by ste sa mohli v opačnom prípade len pýšiť. Práve kvôli pravidelnému hnojenie, ktoré vyžadujú dvakrát týždenne, sa fuchsie zaradili k tým náročnejším rastlinám, ktoré si môžete zasadiť. Hnojiť by sa malo začať od začiatku apríla, končiť by sa malo s hnojením v auguste, kedy končí vegetačné obdobie. 

Čo sa týka konkrétnych hnojív, vyberajte z takých, ktoré majú vyšší obsah dusíka. Potrebný je tiež fosfor, draslík a horčík. 

Presádzajte každý rok 

Máloktoré kvety potrebujú presádzať každý rok. Fuchsie sú jednou z kvetín, ktoré to vyžadujú. Vďaka pravidelnému, každoročnému presádzanie budú mať fuchsie zaručený dostatok živín pre ďalšie obdobie, v ktorom budú krásne kvitnúť. 

Nezabúdajte na prevenciu proti škodcom a chorobám 

Aj fuchsie môže napadnú nejaký škodca alebo choroba. Je nutné dbať na prevenciu. Tá spočíva v kvalitnej starostlivosti. Okrem častého hojenie nezabúdajte na každoročné presádzanie, presádzajte kvetinu do kvalitného substrátu, ktorý je bohatý na mnohé živiny a dávajte si pozor na zalievanie. Fuchsie sú ten typ kvetov, ktoré uprednostňujú zalievanie a kropenie štýlom „ani málo, ani veľmi“.