Pánska móda jar – leto 2019

Pánske prehliadky, ktorá sa konali v Londýne, New Yorku, Miláne a Paríži, načrtli hlavné trendy v pánskej móde v tomto roku. 

Prítomnosť príťažlivých pôvodných výtlačkov: bunky, pruhy, kvety a ozdoby. 

Neobvyklé tkaniny: zamat, ombre, menčester. 

Ležérne kabáty. 

Oblečenie patchwork a ručné práce. 

Farbenie pigmenty, spraniu, farbenie za studena alebo použitie kreatívnych grafických vzorov a umeleckých diel. 

Pletené odevy. 

Móda ulice, jar 2019 

Móda ulice, jar 2019 – to je pánska móda, vyjadrená hlavne v športovom a obchodným štýlu. Pre jar budú rozhodujúce nepremokavé plášte, bundy, vesty a bundy v nadmernej tmavých alebo kontrastných farbách. Kontrastné odtiene by mali byť zvolené podľa pravidla: svetlý odtieň + (šedej, čiernej, hnedej). Jasné farby dodajú svieže a nové vyjadrenie inokedy nudného obrazu. Štýlové obleky pomôžu osviežiť košele s prúžkami, malé bunky, tlač. 

Pánska móda leto 2019 

Stále sa budú nosiť vrchné tričká alebo košele a to zastrčené alebo vytiahnuté z nohavíc. Letné bundy budú módne v pastelových farbách, pruhované alebo s potlačami. V lete miesto nohavíc sa štandardne budú nosiť šortky. A namiesto košele či tričká – polokošele, akejkoľvek základnej farby. Najlepším riešením pre výber materiálu u bundy je semiš, koža, vlna, denim, menčester, pleteniny alebo zamat. 

Na módnych prehliadkach boli prezentované tieto módne trendy: 

Bundy v červenej a čiernej farbe „pléd“. 

Bundy v štýle „patchwork“. 

Bomber bunda z džínsoviny. 

Bundy semišové kovbojský štýl. 

Vatové bundy. 

Motorkárske bundy. 

Nový pohľad na známe veci je použitie svetlých a kontrastných farebných kombinácií, ktoré nahradili low-key monochromatické, rovnako ako neobvyklú kombináciu materiálov: koža a semišu, zamatu a saténu, nubuck kože a kožušiny, zamat, koža, úplety a kože, džínsoviny a koža . Naživo predstavil tieto trendy v zbierkach Versace a Philipp Plein. Pánska móda Jar – leto 2017 je stále viac uvoľnenejší, aktívne použitie nášivky a výšivkyna džínsové, kožené, pletený tovar a textilné bundy. Ďalším novým trendom pánskej módy bude bunda s kovovým leskom, predstavil jiEmporio Armani a Diesel Black Gold.