Návrat starého módneho priateľa!

So zmenou ročného obdobia prichádzajú i nové alebo tiež „zánovné“ módne hity. Niečo nám zostáva hitom z minulého roka a niečo sa nám vracia zo vzdialenejšej minulosti. Čo to je? Je to menčester. Niekto túto látku minule a iný s ňou zaľúbenie. Ale bola by škoda na neho hneď zanevrieť, bez toho aby si človek niečo z tejto látky nevyskúšal. 

Náhľad do histórie 

Táto látka sa začala používať už na konci osemnásteho storočia. A to v Manchestri. Podľa tohto mesta vznikol aj počeštělý názov tejto látky. Až do päťdesiatych rokov sa tento materiál využíval pre odev robotníkov. V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch sa táto látka dostala do módnej sféry. Až v sedemdesiatych rokoch sa ale začala sa objavovať, dá sa povedať v každom šatníku. 

Stal sa z nej módny hit. Kto nemal čokoľvek z tohto materiálu ako by nebol. Nosili sa sukne, nohavice, kabáty alebo saká. Menčester sa používal ako v pánskej tak dámske móde. Potom sa na pár rokov na neho zabudlo. Ale nie na dlho. Jeho chvíľa zase prišla v deväťdesiatych rokoch. Potom nám zase, na nejakú dobu, opäť spadol z lopatky. A tento rok je náš nesmrteľný menčester späť! Otázkou zostáva na ako dlho. Ale to by nám nemalo zabrániť si niečo zaobstarať. Predsa len za pár rokov tento kúsok bude zase hitom. 

náš tip 

Určite zabodujete hnedým až hrdzavým sakom z menčestru, alebo svetlo hnedými, mierne rozšírenými nohavice. Určite nesmiete zabudnúť na sukne. Ani módne doplnky ako sú kapitánskej čiapky či kabelky sa tomuto materiálu nevyhli. A pozor! Tento materiál nesmie chýbať ani v detskej móde!