Mizuno

V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s ľuďmi, ktorí majú svoju záľubu v športe. Nie je to preto, že by snáď túžili schudnúť, ale snaží sa len každý deň žiť trošku zdravo. Navyše po určitom opakovaní si našli v športových aktivitách svojho koníčka, bez ktorého nemôžu žiť ani deň. A tak sa teda denne stretávame na ulici sa športovci, ktorí buď behajú, alebo chodí s palicami či ešte len mieri s veľkým športovým batohom v ústrety nejaké iné športovej aktivite (väčšinou sa jedná o futbal, florbal, hokej, tenis alebo bedminton). Lenže také športy vždy predstavujú istú investíciu do vybavenia, a to hlavne do topánok. Musí byť kvalitné, pretože práve topánky sú ten artikel, ktorý drží nohu v akejsi istote. Preto práve športovci dbajú predovšetkým na voľbu obuvi, ktorá je naozaj veľmi potrebná. Väčšinou si bežci kupujú veľmi obľúbené botasky značky Mizuno. Robia dobre, pretože Mizuno je značka priamo pre nich a lepšiu kúpu by snáď neurobili so žiadnou inou značkou. Prečo ale práve táto značka? 

  • Dlhoročnáhistória zaručuje kvalitu, spokojnosť a spoľahlivosť 

MizunoNejdříve všetko začalo iba výrobou golfových palíc. Potom celá spoločnosť expandovala do Spojených štátov amerických a začala šíriť svoje pobočky práve už pod značkou, akú ju poznáme dnes, teda pod Mizuno. Až do roku 1985 sa výroba celej spoločnosti orientovala predovšetkým na golf, lenže práve od tohto roku bola verejnosti pravidelne predstavovaná aj kolekcia nových a unikátnych bežeckých topánok. Samotná jedinečnosť sa skrývala v technológii. Tá bola pomenovaná ako technológia vlnovej dosky. Jednalo sa o akýsi prvok v mezipodevší, ktorý sa dokonale kombinoval s nevyhnutnými atribútmi obuvi, a síce s odpružením a stabilitou. Niet sa teda čomu diviť, že práve od tohto roku a od tohto kroku sa firma začala orientovať predovšetkým na topánky, ktoré sa stali úspešnými a obľúbenými rýchlosťou blesku. Dodnes sa jedná o jednu z najviac kupovaných značiek bežeckej obuvi. 

  • Šetríživotné prostredie 

Keďže firma značne podporuje životné prostredie, snažila sa aj svojou výrobou o to, aby bola obuv riadne šetrná. A tak teda predstavila súbor aktivít s názvom CREW 21, čo bola obuv, ktoré sa robila z časti z pet fliaš, ďalej vyrábala golfové palice z použitej gumy a potom sa zamerala aj na výrobu vychádzkovej obuvi z ojazdených pneumatík. Presne takto Mizuno šetrilo prostredia. Recyklácia materiálu je teda značkou veľmi propagovaná.