Dubaj milovaná i nenávidená

Dubaj je niekým nenávidená a inými zbožňovaná. Dubaj možno ale poznať aj z uhla, ako ju nepoznáte. Čo všetko tu môžete zažiť? Niektorí o nej tvrdia, že to rozhodne nie je nič pre nich, že je Dubaj pompézne a přeumělkovaná, plná nadbytočného luxusu a prehnanosti. Iní už zase nikam inam než do Dubaja na dovolenku jednoducho jazdiť nechtějí.Dubaj skrátka buď úplne milujete, alebo neznášate. Neexistuje ale nikto, na koho by táto destinácia po jej navštívenia neurobila dojem a zanechala ho chladným. Ide o perlu Spojených arabských emirátov.

Fantázii sa v Dubaji hranice nekladú

Pláže sú zaliate slnkom, je tu neskutočne teplé more, najvyššia hotely sveta, najvyššej budovy sveta, najväčšie nákupné centrá na svete a najväčší spievajúca fontána na svete. Dubaj je proste najväčší vo všetkých smeroch. To všetko je sústredené na jednom mieste. Tuka si teraz na čelo a domnievate sa, že toto všetko predsa nemožno nájsť iba na jednom mieste? Opak je pravdou, pretože naozaj môžete. V Dubaji sa pokojne môžete jednej chvíli smažiť na čarovné pláži až v 50 stupňovom horúčave na slnku a akonáhle sa budete chcieť schladiť, úplne v kľude si môžete odskočiť napríklad do obchodného centra, alebo si ísť napríklad zalyžovať na 400 metroch dlhé zjazdovke, ktorá má aj sedačkovú lanovku.

Dubaj obsahuje luxus všade, kam sa pozrieš

Synonymom mesta ako je Dubaj, je bez preháňania slovo luxus. Neustále okolo vás prechádza hneď niekoľko luxusných áut, ktoré majú cenu rovnajúcu sa luxusnej vile. Pre každého je to ale úplne prirodzená vec. Tu je to proste úplne normálne. Ulicami sa v pokoji prechádzajú zámožní šejkovéa za nimi zdvorilo cupitají ich ženy, ktoré v ruke nesú tašky s logami tých najexkluzívnejších značiek aj odevných domov. Vo vzduchu sa line vôňa rôznych arabských parfumov a mieša sa aj s vôňou množstvo orientálnych jedál, ktorým naozaj z ťaží možno odolať. V samotnom centre mesta môžete počuť hrať arabskú hudbupřímo z najväčšej fontány na svete, ktorá vie chrliť vodu až do výšky 150 metrov.

Ubytovanie v Dubaji

Aj tu možno nájsť ubytovanie za prijateľné ceny. Pokiaľ chcete ale prežiť dovolenku vo veľkolepom duchu, skúste hotel Atlantis the Palm, ktorý leží na umelom ostrove vytvorenom v tvare palmy. Hotel spĺňa všetky požiadavky náročných klientov, má skvelú polohu aj kvalitu a rozsah služieb. Je u neho priestranná pláž, veľa atrakcií pre rodiny s deťmi, napríklad aj aquapark susediace s hotelom. Môžete navštíviť aj akvárium The Lost Chambers of Atlantis a to bez poplatku. Bude vás tu doslova obskakovať veľmi príjemný personál a urobí všetko, čo vám na očiach uvidí. Tak čo hovoríte na Dubaj vy?